baneris leidinys

direktoriaiAsta GVILDIENĖ

Rugpjūčio 27 dieną Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje prieš naujųjų mokslo metų pradžią pasitarti, pasidžiaugti, pasidalyti naujovėmis, pasveikinti kolegas su praėjusiomis ir artėjančiomis šventėmis susirinko rajono savivaldybės vadovai, Švietimo ir sporto skyriaus specialistai, švietimo įstaigų direktoriai.

Nuotr. Švietimo įstaigų vadovai susirinko į pirmąjį naujų mokslo metų  pasitarimą.

Pasitarimą pradėjo Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė. Ji apgailestavo, kad dėl nedidelio vaikų skaičiaus reorganizuota Gerdžiūnų P.Dumčiaus pagrindinė mokykla, kuri tapo Kriūkų vidurinės mokyklos skyriumi ir pasidžiaugė, kad švietimo įstaigų ratą papildė Gelgaudiškio specialioji mokykla. Švietimo ir sporto skyriaus vedėja pasveikino 25 metus Gelgaudiškio vidurinei mokyklai vadovaujantį direktorių Romą Dumbliauską ir jau 20 metų Lekėčių vidurinei mokyklai vadovaujantį Liną Adomaitį. Direktorių tarybos vardu buvo nuoširdžiai padėkota Plokščių vidurinės mokyklos direktorei Nijolei Bitinienei už vadovavimą direktorių tarybai. Taip pat buvo  pasveikinti direktoriai, vasarą  šventę savo gimtadienius.
 
Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Šakių rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, kuris pirmiausiai pasidžiaugė visų 34 švietimo įstaigų tiek išorės, tiek vidaus remontu. Visiems  skubiems remonto darbams atskirose mokyklose pažadėjo skirti finansavimą ir padėti susitvarkyti iki Rugsėjo 1-osios. Jis įteikė Padėkos raštus Griškabūdžio vidurinės mokyklos direktoriui Arūnui Šalnaičiui, “Žiburio” gimnazijos direktorei Jūratei Mozūraitienei, Kidulių pagrindinės mokyklos direktorei Nijolei Ūsienei, Kriūkų vidurinės mokyklos direktorei Lilijai Liutvinienei, Sintautų pagrindinės mokyklos direktoriui Vytautui Stroliui už labai gerą mokyklų paruošimą naujiesiems mokslo metams.

Kaip teigė Šakių rajono savivaldybės vicemeras Algimantas Damijonaitis, jį labiau domina klasių sudėtis ir komplektavimas, pedagogų, kurių Šakių rajono švietimo įstaigose dirba daugiau nei 700, kvalifikacija. “Yra problemų, bet jos yra išsprendžiamos. Kiekvienos mokyklos problemas reikia spręsti individualiai ir pažiūrėti į jos padėtį kitais ir dar kitais metais”, - kalbėjo vicemeras. Administracijos direktoriaus vardu, jis perspėjo švietimo įstaigų vadovus dėl kuro pirkimo. Šildymo klausimais reikia pradėti rūpintis jau šiandien, nes  nuo Naujųjų metų kuras brangs.

Švietimo ir sporto skyriaus specialistai Galina Murauskienė, Sofija Liudžiuvienė ir Gintaras Demenius aptarė einamuosius klausimus ir darbus, kuriuos švietimo įstaigų vadovai privalo susitvarkyti pirmosiomis rugsėjo savaitėmis. Buvo kalbėta apie mokinių, gyvenančių toliau nei 3 km nuo mokyklos pavėžėjimą, papildomas mokinių atostogas, ugdymo planų koregavimą, egzaminų sesijos nesklandumus, mokinių registro klausimus, pirmokų pasų išdavimą, mokytojų krūvius.

Bendras tikslas – kiekvieno mokinio sėkmė

Rugpjūčio 26 dieną mūsų rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė dalyvavo savivaldybių švietimo padalinių vedėjų, Prezidentūros, Seimo, profesinių sąjungų atstovų ir ministerijos vadovų susitikime Švietimo ir mokslo ministerijoje. Ji supažindino švietimo įstaigų vadovus su švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus  2009 – 2010 mokslo metų aptarimu, didžiausiais pokyčiais ir rezultatais: Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama mokykloms, biurokratizmo mažinimu, egzaminų sistemos kaita,  materialinės mokyklų bazės stiprinimu.

Kaip teigė vedėja, buvo paskelbti 2010 - 2011 mokslo metų prioritetai – išlaisvintas kūrybiškumas, saugus ir sveikas vaikas, savarankiška ir atsakinga mokykla. Iškeltas bendras tikslas – kiekvieno mokinio sėkmė. Mokykloje turi būti matomi ir įvertinami kiekvieno vaiko individualūs pasiekimai.

Išlaisvintas kūrybiškumas - tai egzaminų sistemos tobulinimas, kad žinių patikra neiškreiptų ugdymo proceso ir visapusiškai įvertintų vaikų mokslo pasiekimus, vidurinių mokyklų ugdymo programų atnaujinimas ir jų profesionalus diegimas, orientacija į mokymąsi, kūrybiškumą ugdančių metodų taikymas, kvalifikacijos tobulinimas, kūrybingam bendrųjų gebėjimų ugdymui kryptingai panaudoti ES lėšas.

Saugus ir sveikas vaikas - tai prevencinių programų plėtra mokyklose, moksleivių atsakomybės ugdymas, sveikatos ugdymo programos parengimas, stadionų, aikštelių ir kitų vaikų sportavimui reikalingų infrastruktūrų plėtojimas.

Savarankiška ir atsakinga mokykla - tai mokinio krepšelio metodikos pakeitimai, kurie ugdytų mokyklų savarankiškumą ir galimybes planuoti savo biudžetus, stiprinti lyderystę mokyklose, modernizuoti švietimo įstaigų vadovų priėmimo tvarką, aiškiai apibrėžti svarbiausias lyderių funkcijas ir reikalingas kompetencijas, sudaryti palankias sąlygas jų atsiradimui ir veiklai, toliau mažinti popierizmą ir biurokratiją, sukurti geros mokyklos santvarką, susitariant dėl realių ją atskleidžiančių rodiklių.

Numatoma nuo 2011 m. sausio 1 d. įdiegti 4 val. ikimokyklinio ugdymo krepšelį, pasiruošti neformalaus ugdymo krepšelio įvedimui, modernizuoti mokytojų tobulinimosi ir veiklos vertinimo sistemą, sukurti nuoseklią mokinių vertinimo, pasiekimų ir stebėsenos sistemą,  ateityje nuosekliai mažinti biurokratizmą, suteikiant daugiau laisvių ir teisių pačioms mokykloms.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos