baneris leidinys

mokyklinisAsta GVILDIENĖ

Iki mokslo metų pradžios teliko vos keletas dienų. Kaip į pamokas atvyks mokiniai gyvenantys kaimo vietovėse, toliau kaip 3 km nuo savo mokyklų jau rūpinasi ir sprendžia mūsų rajono vadovai, Švietimo ir sporto skyriaus darbuotojai, švietimo įstaigų direktoriai.

Nuotr. Šiais mokslo metais „geltonuką“ gauna Griškabūdžio vidurinė mokykla.

Rugpjūčio 23 – 24 dienomis Šakių autobusų parko direktoriaus Tomo Povilaičio pageidavimu ir vicemero Algimanto Damijonaičio iniciatyva buvo sukviestas pasitarimas dėl mokinių pavėžėjimo keleiviniu transportu organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos. Pasitarime dalyvavo Švietimo ir sporto skyriaus specialistai, direktorių tarybos pirmininkas ir pavaduotojas, mokyklų direktoriai, kuriems šie klausimai ypač aktualūs.
 
Kaip pabrėžė Švietimo ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Galina Murauskienė, Šakių autobusų parkas yra pajėgesnis pervežti didesnę mokinių dalį ir įvairesniais maršrutais. Mokyklų direktoriai siūlė savo reisus, laiką, grafikus, išsakė savo nuomonę ir pageidavimus. Buvo nuspręsta pavėžėjimą keleiviniu transportu vykdyti daugiau pasinaudojant Šakių autobusų parko paslauga, atsisakant Kauno UAB „Kautros“ pavėžėjimų, todėl kol kas sutartis su jais nepratęsiama. Priėmus tokį sprendimą, labiausiai reikėjo aptarti ir nuspręsti, kaip pavėžėti į mokyklas ir iš jų tuos mokinius, kurie anksčiau važiavo su Kauno UAB „Kautra“ autobusais.

„Kadangi žmonės mažai važinėja autobusais ir autobusų parkas šiuo metu dirba nuostolingai, tai pinigai nebus iššvaistomi kitur, o liks mūsų rajone“, - kalbėjo Švietimo ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė. Pirmomis mokslo metų savaitėmis bus stebima, kaip pasiteisins šis sprendimas: ar visi mokiniai bus pavežami, ar neliks stovėti palikti prie kelio, ar tėvai neturės nusiskundimų. Labai svarbu, kad vaikai būtų informuoti, kad jie turi nesėsti į „Kautros“ autobusus, o važiuoti su mūsų rajono transportu, nors kartais jo ir truputėlį ilgiau reikėtų palaukti. Tiesiog nepratęsus sutarties su Kauno „Kautra“, mūsų rajono mokinių su išduotais bilietėliais vairuotojai neveš. Mokyklų direktoriai,  klasių auklėtojai ir socialiniai darbuotojai turės padirbėti, kad tai išaiškintų mokiniams ir jų tėveliams bei nukreiptų mokinius važiuoti su Šakių autobusų parko transportu.

Pasak G.Murauskienės, mokinių sąrašus, kokiu maršrutu, kokiu laiku ir iš kokios stotelės bus pavėžėjami į mokyklą ir iš jos į namus, mokyklų vadovai turi paruošti ir pristatyti iki rugsėjo 15 dienos. Taip pat mokiniai bus pavežami  mokyklų, geltonaisiais  bei seniūnijų autobusais. Naujausiais duomenimis „geltonuką“  šiais mokslo metais gauna ir Griškabūdžio vidurinė mokykla.

Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vyresniosios specialistės G.Murauskienės, tikimasi  surasti visus optimaliausius sprendimus ir visas galimybes mokinių pavėžėjimo sąlygų pagerinimui, saugios kelionės į mokyklą ir atgal į namus užtikrinimui bei lėšų, panaudojamų mokinių pavėžėjimui, taupymui.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos