baneris leidinys

malonus_mokymasisNet nespėjome pastebėti, kaip baigėsi vasara ir mokyklos skambutis pakvietė vaikus į klases. Po vasaros atostogų grįžę vaikai gali būti ne tokie atidūs ir vėl pradėti mokytis yra tikrai nelengva.  Todėl reikia užsibrėžti aiškius tikslus ir žinoti, kokius rezultatus norėsite pasiekti, kaip savo planus įgyvendinsite. Emocinė bei fizinė būsena yra labai svarbus faktorius, norint kryptingai ir sėkmingai artėti tikslo link.

Nuotr. Svarbu nepamiršti, kad tikslingas laiko bei darbų planavimas yra pagrindinis raktas į sėkmę.

Mokymosi krūvį didinkite pamažu

Tikriausiai jau pamiršote bemieges naktis ruošiantis patikrinamiesiems kontroliniams darbams, testams, egzaminams. Tačiau netruks įsibėgėti mokslo metai ir vėl pradėsite jausti nuovargį. Svarbu nepamiršti, kad tikslingas laiko bei darbų planavimas yra pagrindinis raktas į sėkmę.
 
Pasak medikų, po ilgų vasaros atostogų moksleiviams dažnai būna sunku išsėdėti pamokose, sunku susikaupti. Norint sugrįžti prie įprasto mokymosi tempo reikia palaipsniui intensyvinti mokymosi krūvį. Pirmąją savaitę namų darbų ruošai skirkite valandą ar dvi, antrąją savaitę – dvi - tris, trečiąją – tris ir daugiau. Žinoma, kiek laiko sėdėsite prie knygų priklausys nuo to, kelintoje klasėje mokotės, kaip greitai turite pasikartoti primirštas formules, išmokti naujas bei dar nuo daugybės priežasčių. Tačiau svarbiausia yra viena – laimėsite tuomet, jei tikslų sieksite kryptingai ugdydami savo valią.

Mokslą reikia prisijaukinti

Tie, kurie jaučia, jog įsigilinti į naują mokslo metų kursą bus sunkiau, turėtų nepersistengti ir pabandyti prisijaukinti mokslą. Jei mėgstate istoriją, iš bibliotekos pasiimkite knygą apie jus dominančius istorinius įvykius. Jei pasitikite savo jėgomis matematikoje, chemijoje ar fizikoje, atsiverskite uždavinyną ir dar iki rugsėjo išspręskite bent tris uždavinius. Romantinių, fantastinių ar įtempto siužeto filmų mėgėjai šįkart rinkitės knygą. Tai neabejotinai praturtins jūsų vaizduotę ruošiantis artimiausiam rašiniui lietuvių kalbos pamokoje.

Prisijaukinę mėgstamą discipliną, pasirinkite jums geriausiai tinkantį mokymosi būdą. Dažniausiai neramina tik nežinojimas, kaip išspręsti sudėtingą matematinę lygtį ar įsiminti krūvą istorinių datų. Tačiau atradę individualų mokymosi būdą galite tapti nepralenkiami savo klasės draugų tarpe, o gal net visoje mokykloje.

Rūpinkitės savo sveikata

Geriems rezultatams pasiekti yra dar daugybė sėkmės receptų. Be moralinio nusiteikimo ir pasitikėjimo savo jėgomis svarbu tinkamai maitintis, laiku eiti miegoti, rūpintis savo sveikata, sportuoti ir nepamiršti, kad organizmas kasdien turi įsisavinti reikalingą kiekį vitaminų. Šie fiziniai veiksniai turi didelę įtaką mokymosi rezultatams.

Pradėkite domėtis jums patinkančiu sportu. Pasirinkite tai, kas artima širdžiai: rytinį krosą, aerobiką, plaukimą, tenisą, dviračių sportą, jogą. Juk yra tiek daug būdų save realizuoti ir sukoncentruoti savo mintis!

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos