baneris leidinys

atkociunieneSpalio 27 dieną rajono savivaldybės salėje švietimo įstaigų vadovų pasitarimo metu Lietuvos žemės ūkio universiteto profesorė ir projektų vadovė Vilma Atkočiūnienė pristatė Šakių rajono jaunimo poreikių, vertybių ir vizijų tyrimo rezultatus bei svarbiausias rekomendacijas.

Kadangi visos rajono bendrojo lavinimo mokyklos dalyvavo apklausoje, pasak rajono savivaldybės mero pavaduotojo Algimanto Damijonaičio, verta susipažinti su tyrimo išvadomis. „Džiugina tai, kad Šakių rajone šiuo metu gyvena apie 8 tūkst. jaunų žmonių, iš kurių net 40% norėtų pasilikti savo rajone“, - kalbėjo vicemeras.

Taip pat buvo aptarti svarbiausi klausimai. Kaip informavo savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė, jau gautas numatytų 8 bendrojo lavinimo mokyklų – Kriūkų vidurinės, Slavikų pagrindinės, Gelgaudiškio vidurinės, Paluobių pagrindinės, Sintautų pagrindinės, Kudirkos Naumiesčio V.Kudirkos gimnazijos, Plokščių vidurinės ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos išorės auditų tvarkaraštis, kuris bus vykdomas ateinančiais metais. Auditai kainuos 83 tūkst. 119 Lt. V.Pranckevičienė informavo mokyklų vadovus apie  ikimokyklinių grupių mokytojų susirinkimą, vyksiantį lapkričio mėnesį, kurio metu bus aptariama šešiamečių mokymo metodika, kadangi daugelyje mokyklų ikimokyklinukų ugdymas vykdomas ne per žaidimus.
 
Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Galina Murauskienė kvietė mokyklų lituanistus ir 10, 11, 12 klasių mokinius dalyvauti Vilniaus pedagoginio universiteto lituanistikos fakultete rengiamose paskaitose ir pokalbiuose, kurie vyks lapkričio 26 dieną Lukšių Vinco Grybo, Šakių „Žiburio“ ir Kudirkos Naumiesčio V.Kudirkos gimnazijose. Ji informavo, kad  Marijampolės visuomenės sveikatos centro specialistų patikrinimai bendrojo lavinimo mokyklose dar tęsiasi. Kiekviena mokykla gaus jų paruoštas patikrų pažymas, o G.Murauskienė gruodžio pradžioje pažadėjo paruošti bendrą visų mokyklų pažymą.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyresnysis specialistas Gintaras Demenius priminė, kad artėja olimpiados, į kurias deleguotiems mokytojams, turės būti parašyti mokyklų direktorių įsakymai dėl mokytojų pakeitimų, nurodant, kuris kitas mokytojas praves jo pamokas.

Mero pavaduotojas A.Damijonaitis pastebėjo, kad kol nuo lapkričio mėnesio bus padidintos maitinimo normos iš sutaupytų pinigų, maisto produktai spės du kartus pabrangti. Taip pat pakomentavo šiuo metu savivaldybės taryboje nagrinėjamą Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, perskirstymo, naudojimo ir perdavimo tvarkos aprašą, kuriame akcentuojamas Mokinio krepšelio lėšų nejudinamumas mokslo metų eigoje, nes kai kurias mokyklas jo keliavimas iš vienos vietos į kitą labai finansiškai susilpnina. Kitų metų biudžetas stipriai palies švietimo įstaigas, nes nepanaudoti pinigai grįš į Valstybinį biudžetą – jų nebus galima panaudoti kitur. A.Damijonaitis pritarė  valdžios siūlymui padidinti minimalų atlyginimą, nes jis mažai šiuo metu skiriasi nuo bedarbio pašalpos. Pasak jo, atsirado tokių gudručių, kurie neina dirbti, o tik pasiima pašalpą. Vicemeras labai tikisi, kad nebus sunkumų išmokant gruodžio mėnesio švietimo įstaigų darbuotojų algas. Jo manymu, sunkiausi bus 2011 metai, tačiau reikia tikėtis, kad atlyginimai nebus mažinami.  

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos