baneris leidinys

vedegysAsta GVILDIENĖ

Spalio 21 dieną Šakių „Varpo“ vidurinėje mokykloje vyko regioninis pradinių klasių saugaus eismo konkursas „Šviesoforos“, kuriuo siekiama ugdyti jaunųjų eismo dalyvių eismo kultūrą, kad eismo įvykiuose nukentėtų mažiau nepilnamečių.

Nuotr. Vyriausiuoju teisėju „Šviesoforo“ konkurse jau daugelį metų kviečiamas dalyvauti Kelių policijos specialistas Gintautas Vedegys.

Jį organizavo rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius kartu su rajono policijos komisariatu bei kitomis eismo saugumu besirūpinančiomis institucijomis. Šiemet prie konkurso rengimo labai prisidėjo Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija ir Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras, kurio pagrindinė darbo sritis – pagalba švietimui, tame tarpe ir mokinių saugaus eismo programos vykdymas. Į „Šviesoforo“ konkursą atvyko šio centro Saugaus eismo skyriaus neformaliojo ugdymo organizatorė Irena Knisevskienė, konkurso dalyvius pasveikino rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algimantas Damijonaitis.
 
Saugaus eismo konkurse turėjo dalyvauti po dvi komandas iš kiekvienos Marijampolės regiono savivaldybės, tačiau atvyko tik septynios komandos. Mūsų rajono garbę gynė Šakių „Aukuro“ pagrindės mokyklos  ir Gelgaudiškio vidurinės mokyklos komandos, kurias paruošė mokytojos Nijolė Ulinskienė ir Virginija Mačiulskienė. Marijampolės rajoną atstovavo Marijampolės Rimanto Stankevičiaus  pagrindinės mokyklos ir Degučių mokyklos – darželio komandos. Iš Vilkaviškio atvyko Vilkaviškio pradinės ir Vilkaviškio pagrindinės mokyklų pradinukų komandos. Kalvarijos seniūnijai atstovavo viena Kalvarijos gimnazijos komanda. Į konkursą neatvyko ir nedalyvavo Kazlų Rūdos savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų atstovai.
Komandos, kurias sudarė po vieną 1 – 4 klasių mokinį, tarpusavyje rungėsi aštuoniose rungtyse. Joms reikėjo išspręsti užduotis kelių makete, atsakyti į viktorinos klausimus, atlikti video užduotis ir gerai pažinoti kelio ženklus. Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Sofijos Liudžiuvienės, šiemet į konkursą įtraukta nauja rungtis - komandų kapitonų varžytuvės, reikalaujanti ypatingo kapitonų dėmesio ir atidumo. Taip pat vyko praktinės užduotys: perėjimas per kelią pėsčiųjų perėjoje, perėjimas per kelią sankryžoje ir atšvaitų praktinis naudojimas. Užduočių atlikimą organizavo ir vertino Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai Vida Kutkaitytė, Ieva Kucinaitė, Tadas Povilaitis, Žydrūnas Simanavičius, Romas Gricius, Valdas Krasnickas, Ramūnas Kėvelaitis, Raimundas Pakalka. Vyriausiuoju teisėju jau daugelį metų iš eilės kviečiamas Kelių policijos specialistas Gintautas Vedegys, kuris tvirtina, kad tokie konkursai labai reikalingi, siekiant sumažinti eismo įvykius, kuriuos sukelia vaikai. Prieš 13 metų pradėjęs švietišką veiklą be jokių metodikų ir programų, aktyvus  eismo priežiūros ir prevencinės veiklos renginių dalyvis ir organizatorius sako, kad mokyti eismo taisyklių vaikus reikia pradėti nuo 3 metų amžiaus. G.Vedegys mano, kad didžiausią įtaką vis gi turi pirmiausiai tėvų pavyzdys: jei tėvai eis per pėsčiųjų perėją, visada užsisegs saugos diržus ar nešios atšvaitus, tai ir vaikai seks jų pavyzdžiu. Tai taps tiesiog įpročiu.

Susumavus rezultatus, konkurso nugalėtoja tapo Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos komanda, antrąją vietą užėmė Marijampolės Degučių mokyklos - darželio pradinukai, o trečioji vieta atiteko Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos komandai. Pirmųjų trijų vietų nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais, visi komandų nariai ir jų vadovai gavo asmenines dovanas – po vertingą knygą. Neliko nuskriausti ir kiti konkurso dalyviai. Jie visi gavo kelio ženklų komplektus, įvairios mokomosios medžiagos saugaus eismo tema, atšvaitų, lankstinukų, chupa chups ledinukų.

Pasak S.Liudžiuvienės, „Šviesoforo“ konkursas vyksta jau daugelį metų ir yra labai populiarus pradinių klasių mokinių tarpe. Šiemet jis buvo surengtas ne pavasarį, o mokslo metų pradžioje, tad beveik nebuvo laiko pasiruošimui, tačiau nepaisant to pradinukai noriai ir aktyviai dalyvavo saugaus eismo konkurse, pralaimėjusiųjų nebuvo.

Finaliniame saugaus eismo konkurse „Šviesoforas“, kuris bus organizuojamas lapkričio 11 dieną Prienuose, dalyvaus regioninio konkurso nugalėtojos – Šakių „Aukuro“ pagrindinės ir Marijampolės Degučių mokyklos – darželio komandos. Tikimės, kad ir čia jas lydės sėkmė.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos