baneris leidinys

Buvęs Šakių vaikų lopšelis – darželis „Berželis“ rajono tarybos sprendimu jau vadinamas mokykla – darželiu. Nes įstaigoje teikiamos ne tik ikimokyklinio ugdymo, bet ir bendrojo lavinimo paslaugos neįgaliems vaikams. Artimiausiu metu ketinama kiek pertvarkyti ir neįgalių vaikų grupių patalpas.

Iki šiol rajone nebuvo specialios įstaigos, teikiančios bendrąjį išsilavinimą specialiųjų poreikių vaikams. Tačiau tokie vaikai ne vienerius metus lankė specialią grupę vaikų – lopšelyje “Berželis”. Darželyje jau daugelį metų veikė sutrikusio intelekto vaikų dienos grupė, kurioje vaikai buvo ugdomi, tačiau nebuvo skiriamos mokinio krepšelio lėšos O sausio pabaigoje rajono taryba leido buvusiam vaikų lopšeliui darželiui tapti kitokio pobūdžio švietimo įstaiga – pavadino ją mokykla - darželiu “Berželis”.
Keitėsi ne tik įstaigos pavadinimas ir statusas. Įsteigus specialiąsias bendrojo lavinimo klases neįgaliems vaikams, jau ir taip vadinamos moksleivio krepšelio lėšos pagaliau pasieks mokyklos  - darželio biudžetą. Šiuo metu „Berželyje“ veikia sutrikusio intelekto veikų dienos grupė, kurią lanko 9 vaikai. Yra ir savaitinė grupė, kur prižiūrimi šeši vaikai.
Šias grupes ketinama kiek pertvarkyti. Norima sukurti atitinkamą aplinką ikimokyklinio amžiaus vaikų grupei ir atitinkamą aplinką mokyklinio amžiaus vaikams, nes šiuo metu vaikų grupės yra mišrios. Planuojama atskirti miegamuosius, kuriuose iki šiol miega ir berniukai, ir mergaitės. O tai neatitinka higienos reikalavimų.
Pertvaroms, durims ir kitiems grupių patalpų pertvarkymo darbams prireiks apie 1 tūkst. litų. Darželio vadovė Lina Viliūšienė pasidžiaugė, kad mokinio krepšelio lėšų dėka atsiras galimybė atnaujinti ir ugdymo priemones, kurioms lėšų iki šiol nebuvo skiriama. Kiek tiksliai krepšelio lėšų naujajai įstaigai atiteks, kol kas dar nėra aišku. Anot darželio “Berželio” direktorės, planuojama, kad įstaiga tokiu pavidalu gaus apie 200 tūkst. litų. Kaip kalbėjo L.Viliūšienė, kol kas dar neaišku, kokiomis lėšomis bus padengtos grupių pertvarkymo išlaidos, nes nėra aišku, kiek lėšų bus skiriama darželiui, kiek jų atliks.
„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos