baneris leidinys

varpasGintarė MARTINAITIENĖ  

Pati jauniausia rajone Šakių „Varpo“ vidurinė mokykla praėjusį savaitgalį Jaunimo kūrybos ir sporto centre šventė savo dvidešimtmetį, prasidėjusį Šv. Mišiomis, po kurių mokykloje turėjo galimybę pabendrauti buvę ir esami mokytojai, visų kartų abiturientai, svečiai. „Varpui“ tai ypatinga diena, todėl susirinkusieji dalijosi prisiminimais, negailėta sveikinimo žodžių, linkėjimų, pagyrų. Kad ir kas ką besakytų, tačiau ši mokykla iš tikrųjų turi išskirtinį veidą bei savitą požiūrį į daugelį dalykų.

Nuotr. „Varpo“ pasakoje“ pagrindinis personažas, įkūręs karalystę - mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas, daugelio vadinamas tiesiog POMIDORU.


Priešingai nei daugelis kitų rajono mokyklų, „Varpas“ duris atvėrė jau Nepriklausomos Lietuvos laikais – 1990 – aisiais. Per tą laikotarpį daug kas keitėsi: pastatas, jo vidus, mokykloje dirbantys specialistai, formavosi tradicijos. Kaip yra kalbėjęs mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas, svarbu, kad ir mokykla, ir joje dirbantys žmonės sugebėjo keistis su nenumaldomai bėgančiu laiku, prisitaikyti ir išlaikyti mokyklos veiklos pradžioje išsikeltus tikslus. Būtent todėl, prabėgus dvidešimtmečiui, yra ką parodyti, kuo pasidžiaugti, didžiuotis. Viena pirmųjų mokyklą baigusių moksleivių šventės metu prisiminė, kad 1990 metais atidarius naują mokyklą Šakiuose reikėjo pasirinkti, ar lankyti senąją, ar pereiti į naują. „Pamenu degančias šefyčio akis ir užtikrintumą tuo, ką daro. Matau, kad akys tebedega ir dabar, o prie dramos veiklos prisidėjo šokiai, dainos. Čia tikrai puiki savirealizacija“ – kalbėjo „Varpo“ antrosios kartos abiturientė Aušra Veličkaitė.
 
Ši mokykla ne tik besimokanti, bet ir šokanti, dainuojanti, vaidinanti, sportuojanti. Būtent šios veiklos žaismingai ir buvo pristatytos „Varpo“ dvidešimtmečio šventėje, pavadintoje „Varpo“ pasaka“. Pasakoje pasirodė neišgalvoti herojai, bet esami ir buvę mokyklos šokėjai, dainininkai, mokiniai, tėvai, mokytojai, dramos studijos artistai. Prisiminti ir per dvidešimtmetį išleisti mokyklos leidiniai, o sukakties proga pristatytas ir svečiams dovanotas naujasis „Varpo“ fotoalbumas „Mes“. O per tokį laikotarpį tikrai yra ką parodyti. Ir ne tik popamokinės veikos rezultatus. Mokslą pasirinkę ir šioje srityje daugiausiai nuveikę buvę varpiečiai buvo pakviesti į sceną. Tai pirmosios kartos abiturientė, medicinos mokslų daktarė Ingrida Petravičiūtė, antrosios kartos abiturientė, buvusi Čikagos Lituanistikos tyrimo ir studijų centro darbuotoja ir leidinio „Pasaulinio lietuvis“ redaktorė Aušra Veličkaitė, antrosios kartos abiturientas, socialinių mokslų daktaras, Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktoriato vykdomosios agentūros Grundtving programos vadybininkas Ramūnas Kuncaitis, ketvirtosios kartos abiturientas, teisės mokslų daktaras, Vilniaus Mykolo Riomerio teisės universiteto dėstytojas Artūras Petkus, dešimtosios kartos abiturientas, tarptautinių santykių ir politikos mokslų doktorantas, Energetikos ministerijos strateginio planavimo ir Europos Sąjungos reikalų skyriaus vedėjas Žygimantas Vaičiūnas. Prisiminta ir daugiau moksliukų, tačiau jie šventėje nedalyvavo.

Neišvardysime visų sveikintojų ir jų išsakytų linkėjimų. Jų renginio metu išties netrūko. Savivaldybės administracija karūnavo dramos karalienę Viliją Meškaitienę, šokio karalienę Vitaliją Venienę, dainos karalienę Ingirą Jakienę, humoro karalių Alvydą Grinkevičių, dailės karalių Algimantą Vorevičių, žodžio ir minties karalių Stanislovą Grušį, ir, žinoma, „Varpo“ karalių Vitą Daniliauską. Ne tik „varpiečius“ šventėje karūnavo, bet ir mokykla neliko skolinga. Specialiu Kęstučio Dovydaičio sukurtu „Varpo“ ordinu buvo apdovanota 15 labiausiai mokyklai nusipelniusių žmonių – prisidėjusių prie mokyklos statymo, vizijų įgyvendinimo, veiklos, kuri tebesitęsia ir girdima ne tik rajone. Juk mokykla išugdė ne vieną olimpiados laimėtoją, dalyvauja ne tik respublikiniuose, bet ir tarptautiniuose konkursuose, nors jai dar tik dvidešimt. Ne vienas svečias stebėjosi, kaip ši mokykla sugeba įskiepi jausmą bei didžiavimąsi savo žinių ir popamokinės veiklos tvirtove. „Varpas“ buvo, yra ir bus – šiek tiek kitoks, išsiskiriantis...

„Varpo“ jubiliejus sutraukė didžiulį būrį žiūrovų, mokytojų, esamų ir buvusių moksleivių, jų tėvelių, valdžios atstovų. Nekantriausieji iš renginio išėjo jam įpusėjus, o ištvermingiausieji išsėdėjo visas keturias valandas.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos