baneris leidinys

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino studentų, priimamų 2011 metais į aukštąsias mokyklas, normines universitetinių ir koleginių studijų kainas. Lėšos, kurias už pirmakursių rengimą valstybė skirs aukštosioms mokykloms, liks tokios pačios, kaip ir pernai.

Kolegijose brangiausios bakalauro studijos - muzikos, teatro ir kino, šokio, fotografijos ir medijos, dailės, dizaino kryptyse. Muzikos krypties programų studijų kaina – 14 890 litų per metus. Pigiausiai, 3 228 litus per metus, valstybei atsieis studijos humanitarinių ir socialinių mokslų kryptyse, išskyrus socialinį darbą, švietimą ir ugdymą, visuomenės saugumą.

Universitetuose brangiausiai kainuojančios bakalauro studijos – pilotų rengimas ir muzika. Pirmosios pakopos nuolatinės studijų formos kaina – 18 162 litų. Pigiausios – humanitarinių ir socialinių mokslų studijos, išskyrus filologiją, psichologiją, švietimą ir ugdymą, visuomenės saugumą, kurių kaina – 3 892 litų.

Norminę studijų kainą sudaro dėstytojų ir mokslo darbuotojų bei kitų su studijomis susijusių darbuotojų atlyginimai, išlaidos su studijomis susijusioms prekėms ir paslaugoms, išlaidos studentams skatinti. Didžiausią norminės studijų kainos dalį, t.y. 70–80 proc. studijų krepšelio, sudaro lėšos dėstytojų atlyginimams.

Palyginti su 2009 metais pirmakursių studijų kainos šiemet ir pernai sumažėjusios. Tai lėmė sumažinta bazinė mėnesinė alga, pagal kurią skaičiuojami dėstytojų, mokslo ir kitų su studijomis susijusių darbuotojų atlyginimai.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos