baneris leidinys

burksciai_kubiliaiSausio 15 dieną Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas tradiciniame, jau septintus metus iš eilės vykstančiame renginyje pagerbė ir paskatino Lietuvos mokytojus bei trenerius už labai sėkmingą darbą su gabiais Lietuvos vaikais. Tik nuolat papildomai dirbdami, jie parengia respublikinių dalykinių olimpiadų ir tarptautinių važybų bei konkursų prizininkus.

Nuotr. M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo vadovė Rasa Kubilienė (pirmoji iš kairės) už sėkmingą darbą su gabiais vaikais apdovanojo Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokytoją Antaną Burkšaitį.

Tarp apdovanotųjų – ne tik didžiųjų miestų, bet ir nedidelių šalies miestelių pedagogai, kurių auklėtiniai skina laurus ir pasaulinėse olimpiadose, vienas iš jų Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokytojas Antanas Burkšaitis.
 
Pasak jo, kiekvienas apdovanojimas ir įvertinimas yra malonus, tačiau smagiausia matyti savo darbo rezultatus aukštuose vaikų pasiekimuose. „Gabių vaikų mokykloje matau daugiau negu pusę“, - atvirauja A.Burkšaitis. – „Jie daug išmoktų ir pasiektų, jei turėtų noro ir ugnies. Deja, mokinys ne indas, kurio tūrį reikia užpildyti. Tai fakelas, kurį reikia uždegti. Viskas priklauso nuo noro. Nereikia mokinių įtikinėti, jog vienas ar kitas mokykloje dėstomas dalykas yra pats svarbiausias - nereikia sukurti tokios iliuzijos.“

„Su gabiais vaikais dirbti sudėtingiau“, - sako mokytojas. – „Jei įprastai mokiniui, kiek duodi, tiek ir užtenka, nekyla papildomų klausimų, tai gabieji vaikai visada prašo daugiau. Jie priverčia mokytoją tobulėti, skaityti, domėtis. Ne visada  iš karto neina atsakyti į jų užduotus klausimus, reikia pasidomėti, kad surastum atsakymą. Ribų tobulėjimui nėra.“

„Nedidelėse kaimo mokyklose pasirinkimas mokinių, kurie būtų pasiruošę atlikti didelius darbus, yra mažesnis, bet mokytojui dirbant, ko gero, sąlygos atsiranda savaime. Daug  priklauso ir nuo paties mokytojo įdėto darbo, jo entuziazmo“, – mano A. Burkšaitis.

Padėkos raštą už sėkmingą darbą su gabiais Lietuvos vaikais ir 500 litų premiją mokytojui A.Burkšaičiui įteikė M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo vadovė Rasa Kubilienė. Per septynerius metus šis fondas jau apdovanojo 134 mokytojus bei trenerius.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos