baneris leidinys

1000-mecio_vaikaiAsta GVILDIENĖ

Jau trečiąjį sezoną gyvuojanti žinių viktorina „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ supažindina visuomenę su įvairiose Lietuvos mokyklose besimokančiais gabiais, visuomeniškai aktyviais ir darbščiais moksleiviais.

Nuotr. Į žinių viktoriną „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ Povilą lydėjo puiki palaikymo komanda bei lietuvių kalbos mokytoja Lina Naumavičienė.

Moksleiviams pateikiami klausimai apie vaizduojamąjį meną, kino filmus, geografiją, istoriją, literatūrą, muziką, politologiją, tiksliuosius mokslus, sportą, populiariąją kultūrą. Žaidimas nėra tik sausas žinių patikrinimas, labai svarbios bendrosios moksleivių žinios, pilietinis smalsumas, domėjimasis šalies ir pasaulio aktualijomis, netgi populiariąja kultūra. Taip pat žaidime svarbu greitas mąstymas ir atmintis.

Šios viktorinos laimėjimas - bilietas į kitą etapą ir garbingas „Lietuvos tūkstantmečio vaiko“ titulas. Kiekvieno žaidimo metu išrenkamas to žaidimo nugalėtojas, kuris kartu su antrosios vietos laimėtoju patenka į finalą. Po trijų žaidimų vyksta tos amžiaus grupės finalas, kurio metu išrenkamas amžiaus grupės nugalėtojas.
 
Vasario 15 dieną vyko net du žinių viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ filmavimai, kuriuose dalyvavo ir mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai: Povilas Sinkevičius iš Griškabūdžio vidurinės mokyklos,  Justina Pečkytė iš Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos ir Paulius Baranauskas iš Kriūkų vidurnės mokyklos.

Pasak Povilo, atranka tikrai didžiulė. Jis į šį projektą bandė patekti net dvejus metus, nes norėjo pasitikrinti savo žinias, pasivaržyti su kitų mokyklų moksleiviais, nusifilmuoti televizijoje. Ir štai trečias kartas nemelavo, jis iš karto pateko į pusfinalį. „Jausmas nuostabus, kai išsipildo tai, apie ką jau seniai galvoji“, - atviravo  moksleivis.

Nors klausimai buvo gan sunkūs, kaip Povilas ir tikėjosi, jis džiaugėsi, kad pasisekė visai neblogai – užėmė 7 vietą iš 12. „Sunkiausi klausimai buvo iš chemijos ir fizikos dalykų, nes jau dvejus metus jų nesimokau mokykloje“, - pasakojo griškabūdietis. Kaip teigė Povilas, jaudulio viktorinos filmavimo metu visiškai nebuvo. „Gal todėl, kad  pasitikėjau savo jėgomis. Į laidą mane atlydėjo puiki palaikymo komanda bei mano lietuvių kalbos mokytoja Lina Naumavičienė.

Kaip Povilui sekėsi viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“,  žiūrėkite kovo 4 dieną per Lietuvos nacionalinę televiziją.

Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos abiturientė Justina žinių viktorinoje dalyvavo jau antrą kartą, tačiau prisipažino, kad vis tiek truputėlį jaudinosi. Ji norėjo išbandyti save, atsakinėdama į klausimus iš įvairių mokslo sričių, ir pasivaržyti su kitų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų dvyliktokais.

Pasak Justinos, ji pasirodė neblogai - pateko tarp keturių geriausiųjų. Kai kurie klausimai buvo pakankamai sunkūs. Kadangi laida buvo skirta Kovo 11 – ajai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, tai ir klausimai buvo susiję su šiuo istoriniu įvykiu. Justiną į televiziją lydėjo draugai ir dailės mokytojas Algimantas Vorevičius.

Jau antrą kartą viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ dalyvavo ir Kriūkų vidurinės mokyklos dvyliktokas Paulius Baranauskas. „Kadangi pirmąjį kartą nepasisekė, labai norėjosi pagerinti savo rezultatą, o ir draugai nedavė ramybės, nuolat skatindami dar kartą dalyvauti“, - teigė Paulius, su kuriuo į laidos filmavimą vyko gausi palaikymo komanda ir lietuvių kalbos mokytoja Neringa Motiejaitytė.

„Manau, kad man sekėsi neblogai, - savo mintimis dalijosi moksleivis, užėmęs 8 vietą. Jam sunkiausiai sekėsi klausimai iš biologijos srities.

Viktoriną „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, kurioje filmavosi Justina ir Paulius, galėsite stebėti kovo 11 dieną.

Džiaugiamės, kad mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklose mokosi tiek gabių ir aktyvių moksleivių, kurie drąsiai dalyvauja ne tik šalies, bet ir tarptautiniuose konkursuose.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos