baneris leidinys

Pasaulį apraizgius tarpusavyje sujungtoms greitaeigėms interneto linijoms, kurioms jau seniai nebegalioja valstybių sienos, informacinėms technologijoms vis labiau skverbiantis į kasdienį mūsų gyvenimą, moksleiviai ketvirtą kartą buvo kviečiami prakalbinti kompiuterį lietuviškai. Nacionaliniame moksleivių  konkurse „Švari kalba – švari galva“ aktyviai dalyvavo ir mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai.

Į finalinį etapą pateko Dominyka Balčiūtė ir Andrius Bendoraitis iš Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos (juos moko mokytoja Gražina Malskienė), Modestas Matusevičius (mokytoja Lilija Liutvinienė) ir  Miglė Šventoraitytė  (mokytoja Violeta Šuopienė) iš Kriūkų vidurinės mokyklos, Leonas Rėčkus iš Sintautų pagrindinės mokyklos (mokytoja Daiva Orintienė), Greta Pakalkaitė, Saulė Starkauskaitė ir Indrė Kokytė iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos (mokytoja Lilija Malskienė) ir Paulius Laurynaitis iš Griškabūdžio vidurinės mokyklos (mokytoja Ona Riklickaitė).

Nors mūsų rajono moksleiviai netapo konkurso nugalėtojais ir kovo 16 dieną Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose specialios šventės metu nebuvo apdovanoti konkurso globėjos – Seimo pirmininkės Irenos Degutienės, tačiau jie šauniai pasirodė jau vien patekdami į finalą iš daugiau nei 8 tūkst. dalyvių, pademonstruodami geras savo gimtosios kalbos žinias.

Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti moksleivius elektroninėje erdėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą. Po konkurso visi dalyviai buvo pakviesti į „Kovo 11-osios“ salę. Dalyvius sveikino Seimo Pirmininkė, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir „Tildė IT“ atstovai.  

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos