baneris leidinys

akreditacijaAsta GVILDIENĖ

Kovo 21 dieną Griškabūdžio vidurinė mokykla sulaukė svarbių svečių – Švietimo ir mokslo ministerijos sudarytos akreditacinės komisijos, kurios išvados nulems mokyklos ateitį.  Penkių komisijos narių komanda mokykloje viešėjo keturias dienas ir išvyko maloniai nustebinta. Per 15 darbo dienų ji paruoš galutinę ataskaitą, tačiau, užbėgdami įvykiams už akių, pabrėžė, kad Griškabūdžio vidurinė mokykla buvo viena iš geriausiai akreditacijai pasiruošusių mokyklų.

Nuotr. Įvertinti Griškabūdžio vidurinės mokyklos ugdymo procesą vertinimo grupės nariams užteko trijų dienų, per kurias buvo surinkta visa reikalinga informacija.

Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vyriausieji specialistai Jonas Vaščėga ir Kazimieras Bukota, Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Švietimo organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Razmantienė, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktorė Irena Raulinaitienė ir jos pavaduotoja Dalė Tamaliūnienė buvo maloniai nustebę, kad Griškabūdžio vidurinės mokyklos direktorius Arūnas Šalnaitis sugebėjo mokyklą pristatyti labai natūraliai, paprastai ir be parodinės pompastikos.
 
Komisijos vadovas J.Vaščėga tikino, kad jų komisija nėra kažkoks baubas, kurio reikėtų bijoti. Jis teigė suprantantis, kad mokyklos vadovybė ir visa bendruomenė labai jaudinasi, nori parodyti ne tik mokslo pasiekimus, bet ir popamokinį gyvenimą. „Kiekviena mokykla turi savo veidą. Tikimės jį pamatyti greičiau nei per penkias dienas“,- kalbėjo komisijos vadovas, linkėdamas sėkmės ir drąsos pristatant mokyklą.

Švietimo ir mokslo ministerija yra nustačiusi 21 kriterijų, kurie sudaro vidurinio ugdymo standartą ir jei bent du trečdaliai šiuos kriterijus atitiks, Griškabūdžio vidurinei mokyklai bus rekomenduojama akredituotis į gimnaziją.

Rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius visomis išgalėmis palaiko mokyklos viziją tapti gimnazija ir sako, kad dės visas pastangas tam įgyvendinti. Jis pažadėjo, kad, jei mokyklai bus suteiktas gimnazijos statusas, rugsėjo pirmajai jai bus padovanotas didelis, mokyklos poreikius atitinkantis autobusas.

Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė patvirtino, kad Švietimo skyrius dėjo visas pastangas, kad Griškabūdžio vidurinė mokykla atitiktų gimnazijos standartus. Jai buvo suteikta finansinė parama mokyklos pastato renovacijai, kompiuterinės bazės atnaujinimui, mokytojų kvalifikacijos kėlimui, baldų atnaujinimui, projektinei veiklai, mokykliniam autobusiukui ir ikimokyklinio ugdymo bei pradinės mokyklos teritorijos aptvėrimui pagal naujuosius reikalavimus.

Pasak A.Šalnaičio, pamatyti Griškabūdžio vidurinės mokyklos veidą vertinimo grupės nariams užteko trijų dienų, per kurias buvo surinkta visa reikalinga informacija. Tai reiškia, kad bendradarbiauti abiems pusėms sekėsi labai gerai.

„Jei kalbėti apie įspūdžius, - sako Griškabūdžio vidurinės mokyklos direktorius. - Tai juos geriausiai apibūdina grupės pirmininko žodžiai: „Jūs būsite gimnazija“. Taip pat  malonu pacituoti aptarimo metu vertintojų pasakytas frazes: „demokratijai mokykloje jokių priekaištų nėra“, „jūsų mokinių tarybos nariai yra nuostabūs“, „iš 21 privalomo kriterijaus jūsų mokykla surinko 19“, „šimtaprocentinis apsirūpinimas mokymo priemonėmis reikalingų programų vykdymui“, „džiaugiamės, kad mokykloje nėra bereikalingos pompastikos, vaidybos, todėl mes pavadintume  jūsų mokyklą – ekologiška, natūralia mokykla“.

Be abejo, malonu girdėti tokius Švietimo ir mokslo ministerijos sudarytos akreditacinės komisijos pagyrimus, tačiau buvo paminėti ir kai kurie trūkumai. Pasak A.Šalnaičio, turėsime atidžiau planuoti metinę veiklą, labiau sisteminti metodinį darbą, sumažinti krūvius specialiųjų poreikių mokiniams, išspręsti dušų problemą.
Šie paminėti dalykai neturi lemiamos įtakos galutiniam vertinimo komisijos narių ataskaitos, kuri bus pateikta po 15 dienų,  rezultatui. Griškabūdžio vidurinės mokyklos akreditacijos galimybė bus svarstoma rajono savivaldybės Taryboje, taip pat dar laukia keletas procedūrų Švietimo ir mokslo miniterijoje. Tačiau tai tik formalumai.

Išgirdus tokius akreditacinės komisijos vertinimus, įtampa atslūgo, visa mokyklos bendruomenė nusiteikusi labai pakiliai. Atrodo, jau laikas pradėti rūpintis ir nauja mokyklos iškaba...

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos