baneris leidinys

aukuras1Šakių „Aukuro“ pagrindinė mokykla - vienintelė mūsų rajono bendrojo lavinimo mokykla, kuri nuo 2010 metų rugsėjo mėnesio dalyvauja respublikinėje programoje „Vaisiai vaikams“, o nuo 2011 metų vasario mėnesio dar ir programoje „Pienas vaikams“, kurios finansuojamos iš Europos Sąjungos ir Nacionalinės paramos lėšų.

Nuotr. Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos pradinukai dalyvauja respublikinėse sveikatingumo programose „Pienas vaikams“ ir „Vaisiai vaikams“.

Programų tikslas – pagerinti vaikų mitybą įvairesniais produktais, turinčiais daug baltymų ir vitaminų, ir skatinti pieno produktų bei vaisių vartojimą. Visiems 192 pradinių klasių mokiniams pienas ir pieno produktai nemokamai skiriami keturis kartus per savaitę, kuriuos tiekia BĮ UAB „Sanitex“. Kiekvienas vaikas kasdien gauna pieno, kefyro ir birios, pusriebės ar grūdėtos varškės.

Pagal ES programą „Vaisiai vaikams“ švieži vaisiai nemokamai dalinami pradinukams tris kartus per savaitę. Kiekvienas vaikas gauna obuolių, kriaušių, bananų arba citrusinių vaisių.
 
Vieną dieną mokiniai gauna tik vienos rūšies produktą, t.y. vieną dieną tik pieną, kitą dieną tik varškę. Kiekvienas mokinys turi savo puodelį, į kurį mokytoja įpila pieno, kurį išgėrę daugelis nori pakartoti. Kad ir taip gardi varškė būtų dar gardesnė, vaikai susitarę atsineša į klasę mamyčių virtų įvairiausių uogienių.

Pradinukų teigimu, gerdami pieną, jie gauna daug energijos, stiprina kaulus ir dantis, todėl greičiau auga ir geriau mokosi, o taip pat yra aktyvesni ir linksmesni. Pasak Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos socialinės pedagogės Astros Ilgūnaitienės, kartu su vaikais džiaugiasi ir jų mokytojai bei tėveliai, nes šiuo metu tikrai ne visi gali kiekvieną dieną  nusipirkti šviežių vaisių, pieno ar varškės, ko labiausiai reikia augantiems vaikams.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
71

Reklama


188x376-ext

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos