baneris leidinys

burdilauskaiteBalandžio 21 – 22 dienomis Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių dailės olimpiada, kurioje dalyvavo 66 gabiausi šalies 9–12 klasių jaunieji menininkai ir juos ruošę mokytojai. Tarp jų ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos trečiaklasė Morta Burdilauskaitė bei jos dailės mokytoja Audronė Vorevičienė. Ir ne veltui. Jas abi lydėjo sėkmė.

Nuotr. Šakių „Žiburio“ gimnazijos trečiaklasę Mortą Burdilauskaitę bei jos dailės mokytoją Audronę Vorevičienę Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje lydėjo sėkmė.


Morta Burdilauskaitė užėmė trečiąją vietą ir buvo apdovanota trečiojo laipsnio diplomu, medaliu bei rėmėjų dovanomis. Jos mokytoja A.Vorevičienė, kaip ir  kiti mokytojai, kurių mokiniai tapo 2011 metų olimpiados nugalėtojais, buvo apdovanota Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro Padėkos raštu už prasmingą darbą – gerai parengtus mokinius ir atskleistas jų kūrybines galias.

Nuo 1995 metų vykstančios dailės olimpiados kasmet skelbia vis kitą kūrybinę temą. Šių metų olimpiados darbų tema – „M. K. Čiurlionis – nuo tradicijų iki modernizmo“  buvo skirta 100-osioms Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties metinėms paminėti. Ši data šiemet yra ir UNESCO minima sukaktis.
 
 
Olimpiada vyko dvi dienas. Pasak A.Vorevičienės, organizatoriai paruošė labai šaunią ir įvairiapusę programą. Olimpiados dalyviai ne tik turėjo apsiginti savo namų darbus ir sukurti paveikslą nurodyta tema, bet ir galėjo dalyvauti ekskursijose po Druskininkus ir muziejus: apsilankyti liaudies menininko drožėjo A.Česnulio skulptūrų parke, M.K.Čiurlionio muziejuje, V.K. Jonyno dailės galerijoje, padirbėti kūrybinėse dirbtuvėse. Kol mokiniai atliko kūrybines užduotis, jų mokytojai dalyvavo įvairiuose seminaruose bei pokalbyje - diskusijoje „Meninio ugdymo programos naujovės ir perspektyvos. Nuo programų prie egzaminų kaitos. Ateities iššūkiai“, kurią mokytojų auditorijai pristatė Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyr. specialistė Laima Rutkauskienė.

Visų jaunųjų dailininkų darbai nuo birželio 7 dienos bus eksponuojami Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje, Vilniuje (Vokiečių g. 2). Organizatoriai džiaugiasi vis didėjančiu visuomenės susidomėjimu dailės olimpiadomis – kasmet sulaukiama vis daugiau norinčiųjų paremti tokius kultūros ir švietimo renginius ir taip skatinti jaunųjų menininkų kūrybą.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos