baneris leidinys

mainuprojektasGelgaudiškio vidurinės mokyklos moksleiviai kasmet turi unikalią galimybę dalyvauti ne viename Tarptautiniame jaunimo mainų projekte. Balandžio 30 – gegužės 7 dienomis kartu su septyniais Sudargo pagrindinės mokyklos moksleiviais jie viešėjo Lenkijoje.

Nuotr. Gelgaudiškio vidurinės mokyklos moksleiviai kartu su vadove E.Dragūnaityte dalyvavo Tarptautiniame jaunimo mainų projekte Lenkijoje.

Ateities projektai laukia naujų dalyvių. Juose visuomet pageidaujami dainininkai, šokėjai, dailininkai, fotografai, gitaristai, olimpiadininkai, konkursų nugalėtojai, linksmi, mandagūs, komunikabilūs, gerai besimokantys anglų kalbą moksleiviai. „Jei tu dar ne toks – pasikeisk! Tavęs laukia puiki galimybė pačiu pigiausiu ir įdomiausiu būdu pasimokyti, o kartu pažinti pasaulį ir save,“ – moksleiviams pataria nuolatinė projektų vadovė mokytoja Eglė Dragūnaitytė.  

Tarptautiniai jaunimo mainų projektai – pripažinta neformalaus mokymo ir mokymosi forma. Tai tarsi trumpi ir labai intensyvūs kursai. Kiekvienas jų dalyvis gauna Youthpass  sertifikatą, įrodantį dalyvavimą tokiame mokyme. Šis dokumentas pripažįstamas visoje ES, pasididžiuodamas į savo CV jį kažkada įrašys ne tik projekto dalyvis, bet ir mokytojas – jaunimo vadovas.
 
„Lytėjimo pasaulis“ – projektas, kuriame mokėmės bendrauti anglų kalba, pažinti kitų šalių kultūrą, tradicijas, istoriją, dirbti grupėse, suprasti pasaulio įvairovę, toleruoti ją ir gerbti. Pasak E.Dragūnaitytės, visiškai nauja patirtis mums buvo bendravimas su aklaisiais. Jų pasaulis – lytėjimo pasaulis, skaitomas ir matomas švelniu piršto ar delno prisilietimu. Pasaulis be spalvų, šviesos, bet pilnas tokių pačių svajonių, norų, jausmų ir minčių kaip ir mūsų, šiandien sveikų ir reginčių visas pavasario spalvas.

Šiame projekte mokiniai mokėsi suvokti neregio pasaulį, pajusti, ką reiškia pasivaikščiojimas po mišką ir pajūrio kopas, kai po kojomis šaknys ir smėlis, aplink garsai, kvapai, žmonės ir nieko nematai. Jie ant akių užsidėjo specialius raiščius ir trumpam patys tapo neregiais. Šis žaidimas ir jo patirtis privertė ne vieną moksleivį pažiūrėti į pasaulį jau visai kitomis akimis.

Keliavimas traukiniu, gebėjimas susipaisyti geležinkelio stotyse, pažintinis orientavimasis didmiestyje, muziejai, ekskursijos, vandens parkas, vakarai užsitęsiantys iki paryčių, nesibaigiantys pokalbiai, juokas, dainos... Rumunų, lietuvių, lenkų tautiniai vakarėliai. Diskotekos. Visa tai nepaprastos, neįprastos pamokos.    

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos