baneris leidinys

miuziklasKudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija kartu su VšĮ ,,Scenos ir estetikos mokykla“ įgyvendino Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą projektą ir pastatė miuziklą „Eglė žalčių karalienė“ pagal to paties pavadinimo Salomėjos Nėries poemą. Tai pirmasis miuziklas, pastatytas gimnazijoje per visą jos istoriją.

Nuotr. Žiūrovus sužavėjo Eglės (Akvilė Atkočaitytė) ir Žilvino (Arnas Blekaitis) arijos.

Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Birutės Adomavičienės, moksleiviai mokėsi suprasti skirtingas kultūras ir savarankiškai spręsti konfliktines situacijas, atskleisti ir lavinti saviraiškos gebėjimus, bendrauti, remiantis lietuvių tautosakos kūriniu „Eglė žalčių karalienė“ ir jo interpretacija - roko operos forma.

Didžiausi iššūkiai vaikams šioje neformaliojo ugdymo programoje B.Adomavičienės nuomone – ne tik lavinti savo dainavimo, šokio ar vaidybos įgūdžius, bet ir pažvelgti į Eglės, Žilvino ir jų artimųjų likimo istoriją kaip į jaunų žmonių tragediją, kurią nulėmė nepakantumas skirtingoms bendruomenėms ir neapykanta. Taip pat suprasti lyderio ir bendruomenės tarpusavio ryšį bei sukurti šiuolaikinę šios istorijos interpretaciją. Dalyviams buvo suteikta laisvė keisti kūrinio eigą bei rinktis raiškos priemones, kurios stiprina jų saviraišką, atskleidžia ir ugdo jų tarpkultūrines kompetencijas bei asmeninius gebėjimus.
 
Muzikos mokytoja Edita Legotienė su nemažu būriu savanorių moksleivių kibo į partijų studijavimą ir mokymąsi. Reikėjo daug pastangų, kantrybės, palaikymo ir supratimo, kol kūrinys išvydo dienos šviesą ir pirmą kartą buvo parodytas žiūrovams, kurių tarpe sėdėjo ir šio projekto sumanytojas, ,,Scenos ir estetikos mokyklos“ įkūrėjas, Gediminas Zujus, jo kolegė Judita Akromienė bei svečiai iš Vokietijos.

Žiūrovus sužavėjo Eglės (Akvilė Atkočaitytė) ir Žilvino (Arnas Blekaitis) arijos, puiki Eglės tėvo (Aivaras Sutkus) vaidyba, masinės scenos. Nuskambėjus paskutiniams miuziklo akordams, ilgai netilo plojimai.

Gediminas Zujus prasitarė, kad nesitikėjo, jog  tokiame mažame, Lietuvos pakraštyje esančiame, miestelyje išvys tokį puikų pastatymą. Jis nuoširdžiai dėkojo mokiniams ir jų mokytojai už nuostabią sielos šventę. Truputį aprimus emocijoms svečiai negailėjo patarimų, ką ir kaip dar galima tobulinti ir rekomendavo miuziklą parodyti miesto ir rajono bendruomenei.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos