baneris leidinys

kriausiunieneĮ asociacijos „Mentor Lietuva“ sėkmingai įgyvendinamą tarptautinę psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programą „Gyvai“ aktyviai įsijungė ir vienuolika mūsų rajono mokyklų. Net dvidešimt dvi 6 - 7 klasės užsiėmimų metu įgis sveikos gyvensenos įgūdžių ir galbūt nepradės vartoti tabako, alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Nuotr. D. Kriaučiūnienė džiaugiasi, kad į prevencinę programą „Gyvai“ bus įtraukti ne tik moksleiviai, bet ir jų tėveliai.

Gegužės 27 dieną Šakių rajono pedagoginės psichologinės tarnybos patalpose prevencijos programą „Gyvai“ Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos, Plokščių, Kriūkų, Šakių „Varpo“, Griškabūdžio vidurinių, Slavikų, Sintautų, Paluobių, Šakių „Aukuro“, Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinių ir Gelgaudiškio specialiosios mokyklų socialiniams pedagogams ir 6 – 7 klasių auklėtojams pristatė jos koordinatorė Bernadeta Lažauninkaitė.

Rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Dana Kriaučiūnienė akcentavo, kad tokį programos efektyvumą lėmė tai, jog pagrindinis dėmesys joje skiriamas moksleivių gyvenimo įgūdžių ugdymui. Ji pasidžiaugė, jog į prevencinę programą „Gyvai“ įtraukti ir praktiniai seminarai su moksleivių tėvais. Tai papildys planuojamus renginius, skirtus „Tėvų metams“. Jiems numatyta kiekvienoje prevencijos programoje dalyvaujančioje mokykloje organizuoti po 3 seminarus, kurių tikslas – suteikti žinių ir įgūdžių, reikalingų apsaugoti vaikus nuo tabako, alkoholio ir narkotikų vartojimo paauglystėje.
 
6–7 klasių moksleiviai nuo rugsėjo 1 dienos dalyvaus dvylikoje pamokų, kuriose mokysis bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę. Jie bus supažindinami su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala.

Prieš pradėdami vesti minėtas pamokas, socialiniai pedagogai ir mokytojai dalyvaus mokymuose, kuriuos, pasak D.Kriaučiūnienės, planuojama surengti rugpjūčio 24 – 26 dienomis. Mokymuose bus išsamiai pristatoma programos metodinė medžiaga, suteikiama informacijos apie psichiką veikiančias medžiagas, mokytojai patys atliks pamokų užduotis, organizuos žaidimus, taikys metodus. Taip pat visi mokytojai ir moksleiviai bus aprūpinti nemokama metodine medžiaga: mokytojo knygomis, informacinių kortelių rinkiniais ir pratybų sąsiuviniais.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos