baneris leidinys

prusaitieneAsta GVILDIENĖ

Šių metų rugsėjo 1 – osios skambutis Sudargo Martyno Sederevičiaus pagrindinės mokyklos direktorės Irenos Prūsaitienės nekvies bendram mokytojų, mokinių ir jų tėvų susitikimui. Sulaukusi garbaus senjoros amžiaus, po 42 metų praleistų mokykloje, ji nusprendė baigti savo profesinę karjerą ir užleisti vietą jauniems specialistams.

Nuotr. 42 metai mokykloje I.Prūsaitienei prabėgo kaip viena akimirka.

Nuo mažų dienų svajojusi apie pedagoginį darbą, I.Prūsaitienė prasitaria, kad vaikystėje jos mėgstamiausias žaidimas buvo mokykla, kai ji atsistojusi prieš draugus galėjo jaustis tikra mokytoja. Tokios asmenybės, kaip Elena Miškinienė ir Natalija Manikienė, buvo tie šviesuliai, kurie paskatino I.Prūsaitienę Vilniaus universitete baigti lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Po 25 pedagoginio darbo metų, 1994 - aisiais, ji buvo paskirta direktore ir pakeitė iki tol mokyklai vadovavusią Albertą Dragūnaitienę.
Kas būtų, jeigu būtų nepasirinkusi pedagogės specialybės? Ilgametė mokytoja juokiasi, kad būtų buvusi kirpėja, nes jaunystėje mėgusi daryti įmantrias šukuosenas. „Teko ir jaunąją, ir svočią šukuoti, - prasitaria ji. – Tačiau pedagoginis darbas teikė daugiau džiaugsmo, todėl visą gyvenimą dirbo mokytoja.“ Jos profesinėje veikloje svarbiausia buvo vaikai. Kaip pati I.Prūsaitienė prasitarė, jie neleido jai pasenti.
 
Šiandien I. Prūsaitienė sako, kad jai atrodo, jog tie 42 metai prabėgo kaip viena akimirka. „Kad ir kaip sunku skirtis su savo profesine veikla, su mokykla, per tiek metų tapusia antraisiais namais, su savo mokiniais ir kolegomis, tačiau tenka sau pripažinti, kad laikas pereiti į kitą lygmenį, - teigia ji. – Tai mano riba.“

Ilgametė mokytoja ir direktorė mano, kad vadovu ji negimė. „Viršininke būti niekada nemokėjau, - mano ji. – Man visada svarbiausia buvo žmogiškumas, o ne instrukcijos ar kokios taisyklės. Vardan žmogiškumo kartais reikia apeiti visas taisykles.“

Bendrame šalių susitarime dėl darbo sutarties nutraukimo, savivaldybės meras Juozas Bertašius įvertino ilgametį pedagoginį I.Prūsaitienės darbą ir su rajono Tarybos pritarimu skyrė jai šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio bei 65 kalendorinių dienų nepanaudotų atostogų kompensaciją.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos