baneris leidinys

griskabudzio_mokytojaiAsta GVILDIENĖ

Jau aštuntus metus „Microsoft“ organizuojamame renginyje „Lietuvos novatoriško švietimo forumas“ dalyvavo 250 aktyviausių šalies pedagogų. Vasario 24 dieną diskusijai buvo pakviesti ir aštuoni Griškabūdžio gimnazijos mokytojai bei direktorius Arūnas Šalnaitis. Dvi mokytojos Neringa Stravinskienė ir Jolanta Laurinaitienė apdovanotos švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus bei „Microsoft Lietuva“ generalinio direktoriaus Mindaugo Glodo Padėkos raštais.

Nuotr. Griškabūdžio gimnazijos mokytojos ir direktorius dalyvavo Lietuvos novatoriško švietimo forume ir tiki, kad naujos technologijos skatins mokinių norą mokytis.

Šiemet Griškabūdžio gimnazijos mokytojai aktyviai dalyvavo novatoriškame, jau tradiciniu tapusiame, konkurse „Virtuali kelionė klasėje“ ir pateikė net tris darbus: „Žemė – žydroji planeta“, „Mano šeimos medis“ ir „Kuo toliau į mišką...“. Pastarasis darbas, atliktas Glogster EDU platformoje, integravus gamtos, lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamokas, pateko tarp 30 geriausių konkurso darbų. Pagal balsavimą internete, jis užėmė antrąją vietą. Biologijos mokytojos Neringos Stravinskienės pamokose šeštokai susipažino su medžiais, o lietuvių kalbos mokytojos Jolantos Laurinaitienės pamokose rašė sakmes apie savo pasirinktą medį. Jas mokiniai atspausdino ir paruošė savo sakmių knygos popierinį variantą. Informacinių technologijų dėka medžių paveikslai ir sakmės buvo sukelti į Glogster platformą.
 
Abi mokytojos buvo apdovanotos švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus bei „Microsoft Lietuva“ generalinio direktoriaus Mindaugo Glodo Padėkos raštais už gerai metodiškai paruoštą projektą. Be to, jos ir kiti dalyvavę mokytojai: Marija Senkienė, Edita Kurienė, Virginija Puskunigienė, Rimutė Amonienė, Rima Apanavičiūtė, Lina Laurinaitienė bei Arūnas Šalnaitis gavo pažymėjimus, kad jų darbai tinkami publikuoti internetinėje erdvėje, kaip pavyzdys kitiems šalies mokytojams. Su jais galima susipažinti E-mokyklos metodinių darbų bazėje.

Geriausiu buvo pripažintas Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos mokytojos Sigitos Koroliovės projektas „Laiškai iš gamtos“. Aplinkosaugai skirtame projekte vaikai su bendraamžiais iš Estijos, Lenkijos, Italijos ir Turkijos gamtoje ieškojo raidžių, jas fiksavo ir, pasinaudodami įvairiomis kompiuterinėmis priemonėmis, patys maketavo kalendorius, pristatančius gimtąją šalį ir kviečiančius susirūpinti nykstančia gamta. Beje, prie darbo buvo parengtas ir interaktyvių užduočių rinkinys, supažindinantis su projekte dalyvaujančiomis šalimis ir paįvairinantis geografijos bei anglų kalbos mokymąsi. Šis projektas atstovaus Lietuvai Portugalijos mieste Lisabonoje vyksiančiame  Europos novatoriško švietimo forume.

Griškabūdžio gimnazijos mokytojai dalijosi patirtimi su kitų šalies mokyklų novatoriškiausiais mokytojais, dalyvavo diskusijoje „Kompiuteris kiekvienam mokiniui. Ar? Kada? Kaip?“ Ar tikslinga kiekvienam moksleiviui skirti po kompiuterį ir kaip organizuoti pamokas, kad vaikai norėtų mokytis? M.Glodo teigimu, taikliai ir vaizdžiai pritaikytos technologijos daugelį mokslo šakų gali padaryti ne tik privalomu, bet ir geidžiamu dalyku. Tai pamokoms suteiktų daugiau veiksmo ir gyvybės. Galbūt ir moksleivių noras mokytis labiau išaugtų, jei pamokose jie galėtų daugiau žaisti ir pasitelkti laisvalaikiu įgytus įgūdžius.

Švietimo ir mokslo ministras informavo, kad jau nuo ateinančio rugsėjo dalis Lietuvos 5 - 6 klasių moksleivių galės pradėti naudotis personaliniais kompiuteriais iPad ne tik informatikos, bet ir kitose pamokose. Pasak A.Šalnaičio, juos mokiniams kaip ir vadovėlius naujaisiais mokslo metais išdalins mokykla, jei mokytojai norės ir bus pasiruošę tokių pamokų vedimui. „Tai tik pradžia technologijų, kurios anksčiau ar vėliau pasieks ir bus privalomos visose mokyklose, - teigė jis. – Mūsų gimnazija bus ta mokykla, kuri norės nuo rugsėjo 1 – osios penktokus mokyti ne vadovėlių, o iPad‘ų pagalba. Tik nežinau ar papulsime į tų laimingųjų sąrašą, kurie gaus leidimą jais naudotis pamokose.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos