baneris leidinys

sintautu_saleAsta GVILDIENĖ

Šių metų rugsėjo 1 - oji Sintautų pagrindinės mokyklos bendruomenei – dviguba šventė. Ne tik naujų mokslo metų pradžia, bet ir naujut naujutėlaitės sporto salės, planuotos daugiau nei 30 metų, atidarymas. Savo sporto salės visai neturėjusiai mokyklai – tai didelis įvykis. Pagaliau įgyvendintas prieš šešetą metų paruoštas Leader programos „Europa investuoja į kaimo vietoves“ 800 tūkst. litų vertės projektas.

Nuotr. Sintautų pagrindinės mokyklos direktorius V.Strolys, aprodydamas naują sporto salę, džiaugėsi, kad vaikams nereikės sportuoti koridoriuose.

Vaikai sportavo koridoriuose

Pasak Sintautų pagrindinės mokyklos direktoriaus Vytauto Strolio, tai didelis įvykis, nes mokykla niekada neturėjo sporto salės - nuomojosi klebonijos medinį pastatą, kuris šiandien yra avarinės būklės, mokėjo pinigus, kad vaikai turėtų kur sportuoti. „Praėjusiais mokslo metais mokiniai sportavo koridoriuose, - pasakojo V.Strolys. – Sporto salės verkiant reikėjo. Nors projektas turėjo būti įgyvendintas gruodžio mėnesį, tačiau tikimės, kad vaikai galės sportuoti jau nuo pirmųjų rugsėjo dienų. Beliko uždėti krepšinio lentas su lankais ir nubraižyti linijas.“ Nepaisant to, kad projektas vadinasi „Sintautų bendruomenės užimtumo gerinimas įrengiant sporto salę“, iš tikrųjų, bendruomenė prie jos įgyvendinimo neprisidėjo. Mokyklos direktoriaus teigimu, jis „užvirė visą košę“, rajono meras Juozas Bertašius juo patikėjo, tad savivaldybė teikė paraišką ir projektui vadovauti ėmėsi Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas. Tuomet ledai ir  pajudėjo.
 
Salė iškilo per pusę metų  

Techninis sporto salės projektas už 1,5 milijono litų buvo paruoštas dar 2006 metais. Nuo tada jis vis būdavo nukeliamas iš vienų metų į kitus, kol atėjo lemtingasis praėjusių metų gruodis. Pasak V.Strolio, buvo labai daug trukdžių ir sunkumų - pavyduoliai „užpavydėjo“ ir projektui skirti  pinigai buvo išdalinti visoms rajono bendruomenėms po 450 tūkst. litų. Tad projekto vertė keitėsi ir  reikėjo viską perdaryti iš naujo.  „Neįtikėtina, rodos, darbai prasidėjo tik gruodžio mėnesį, o naujut naujutėlaitė sporto salė prie mokyklos per pusę metų išdygo kaip grybas po lietaus, - pasakojo mokyklos direktorius. – Šalia sporto salės iškilo nauji persirengimo kambariai, dušai. Ir viskas pagal naujausius reikalavimus. Patalpos pritaikytos neįgaliesiems, kaip to reikalaujama nuo 2010 metų. Ventiliacija, apšildymas, priešgaisrinė signalizacija. Mokytojai ateina ir juokauja, kad gal tai ne ta pati mokykla.“ Visus darbus ir viduje, ir lauke atliko UAB „Rūdupis“ statybininkai. Pasak direktoriaus, kai dirbo ši įmonė, jam nereikėjo bijoti, kad kas nors bus padaryta ne taip, kaip reikia. Geranoriški darbuotojai savo darbus atliko greitai ir be priekaištų, kuo labiausiai galės pasidžiaugti mokyklos bendruomenė.

Duris atvėrė ir nauja aktų salė

Sintautų pagrindinės mokyklos direktorius trykšte tryško džiaugsmu, nes galėjo mums parodyti dar vieną staigmeną – naują ir erdvią aktų salę. Ji turėjo atsirasti įgyvendinant projekto antrąjį etapą, tačiau darbščių projekto vykdytojų dėka šiandien lieka tik sumontuoti pakabinamas lubas ir iškloti grindis. „Vietoj senosios aktų salės, keleto nedidelių patalpų su išardomomis pertvaromis, šiandien įrengti anglų kalbos ir muzikos kabinetai bei  atskiras mokytojų kambarys, - pasakojo V.Strolys. – Naująją aktų salę UAB „Rūdupis“ darbuotojai žadėjo priduoti rugsėjo 1 – ajai. Tai gal ir pabaigs.“ Tačiau čia dar ne viskas – mokyklos administracijai naujų idėjų nestinga. Šiemet jie išmušė dalį sienos ir nedidele arka sujungė technologijų ir menų kabinetus. Viename – gali vykti teorinės pamokos, o kitame – praktiniai darbai. Patogiausia tai, kad čia pat yra kriauklė ir per piešimo pamokas mokiniams nereikės lakstyti į tualetus su vandens kibiriukais.

Šiemet mokinių padaugėjo

Šiais mokslo metais Sintautų pagrindinėje mokykloje mokysis daugiau mokinių nei tikėtasi. Iš mokyklos išėjo 10 dešimtokų, tačiau atėjo 15 pirmokų. Šis skaičius neoficialiomis žiniomis gali pasipildyti dar dviem. Taigi, iš viso mokyklą lankys 126 mokiniai, kuriems jau nereikės kūno kultūros pamokų metu sportuoti koridoriuose. Jie turės naują modernią sporto salę. Iš tiesų, kaip pastebėjo V.Strolys, mokykla stovi labai nedėkingoje vietoje. Iš dviejų jos šonų  - gyvenamieji namai, prie įėjimo – iš karto gatvė. Erdvė atsiveria tik į mokyklos sporto aikštyno pusę. Tačiau labai išradinga, aktyvi ir savanorišką veiklą propaguojanti mokyklos bendruomenė niekuo nesiskundžia. Ji žiūri toli į priekį.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos