baneris leidinys

Vasaros metu vyksta įvairios aktyvios stovyklos Šakių rajono jaunimui. Tačiau rajone nėra nei vienos jaunimo tautiškumą ugdančios stovyklos, kurioje būtų galima praplėsti kultūrines, mūsų kraštui svarbias istorines žinias. Todėl Vilniaus Zanavykų bendrijos pirmininko pavaduotojas Romas Treideris siūlo Kudirkos Naumiestyje įkurti tokio pobūdžio stovyklą.

Kudirkos Naumiestis – vienintelė vieta Lietuvoje, kur sovietmečiu išsaugota, o Nepriklausomybės metais pastatyta daug paminklų ir kitų atminimo ženklų didiesiems varpininkams, tokiems kaip Vincas Kudirka, Juozas Bagdonas, Jonas Jablonskis, Pranas Mašiotas. Kudirkos Naumiestis ypatingas dar ir tuo, kad jis yra Lietuvos himno gimtinė. Apie Lietuvos himną yra išleistos trys knygos – „Lietuvos himnas“, „Būkim šviesos ir tiesos vaikai“ ir „Lietuvos himno gimtinė“. Maži knygų tiražai pasiekia ne visus jaunus žmones, todėl reikia juos šviesti ir supažindinti su šiomis knygomis. „Kudirkos Naumiestyje yra visos sąlygos įkurti jaunimo vasaros stovyklą tautiškumui ugdyti, vykdyti Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės“ priesakus, kurti šviesią ir teisingą Lietuvą“, – teigė R. Treideris.

Romas Treideris pasakojo , kad Vinco Kudirkos muziejuje stovyklautojai būtų supažindinami su šio krašto istorija, aplankytų istorinius garsių žmonių paminklus. Kita stovyklos dalis stovyklautojus nukeltų į knygnešių sostinę – Sudargą, į kurį didžiąją kelio dalį būtų keliaujama plaukiant Šešupe valtimis. Sudarge stovyklautojai aplankytų knygnešio Martyno Sederevičiaus kapą, sužinotų apleisto klebonijos pastato istoriją.

„Jei būtų įkurta ši stovykla, garsėtų Kudirkos Naumiestis, Šakių rajonas. Po stovyklos dalis gražaus jaunimo įsilietų į tautos dvasios ir kultūros žadinimo darbą. Taip pat pagyvėtų miesto gyvenimas. Reikia tik Kudirkos Naumiesčio bendrijai parengti turiningą stovyklos projektą“, – apie galimybę  įkurti stovyklą kalbėjo R. Treideris.

„Draugo‘ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos