baneris leidinys

Balandžio 24 dieną Griškabūdžio vidurinėje mokykloje vyko jaunųjų geologų būrelio “Kreidukai” 15-tojo Gimtadienio šventė. Pasveikinti jo vadovę Eugeniją Daugėlienę ir būrelio narius susirinko daugybė svečių iš visos Lietuvos. Kaip pajuokavo Vilniaus geologijos ir geografijos instituto atstovas, geologai teikia ne gėles, o akmenis!

Nuotr. “Kreidukų” vadovė Eugenija Daugėlienė apsupta savo mokinių.

Geologijos būrelio nariai vasarą stovyklauja, renka eksponatus, važiuoja į geologų stovyklas, na, o žiemą skaito įvairią literatūrą, plečia žinias, rūšiuoja eksponatus, kurie papildo mokyklos geologijos muziejų. Muziejus tikrai įdomus: ten yra akmenų, parvežtų iš atokiausių pasaulio kampelių.

Geologija – nuostabus užsiėmimas, nes ji atveria vartus į pasaulį: geologai niekad neužsibūna vienoje vietoje. Kaip pasakojo E. Daugėlienė, jos visi pinigai „sueina“ keliaujant: „Materialios vertybės laikinos, o tai, ką pamatai, išgirsti kelionėse – turėsi visada“.
Ši moteris dirba mokykloje jau virš penkiasdešimties metų, bet jos charizma, sugebėjimas uždegti mokinius per tiek darbo metų neišblėso. Pakanka pažiūrėti į jos žaižaruojančias akis, kad suvoktum, jog ji pati yra tikras deimantas, šviesulys.

Į šventę atvykęs buvęs būrelio narys, Povilas Bakaitis pasakojo, jog nors nesusiejo gyvenimo su geologija, tačiau prisiminimai yra neišdildomi, susirado daugybę draugų, praplėtė akiratį, be to, įgijo žinių, kurių niekas iš jo neatims. Daug dalykų moko geologija: kantrybės, valios, padeda pažinti gamtą. Kaip sako E. Daugėlienė, labai svarbi išugdyta meilė gamtai: „Pajusti, ką reiškia apglėbti medį, pasodinti gėlę, ja rūpintis. Gamta mus moko šilumos. Akmuo – gali pagydyti, gali ir sužeisti!“

Tie, vaikai, kurie kartu su šia mokytoja keliavo, pažino gamtą, tikriausiai niekada nenaudos akmens tam, kad sužeistų, o tai yra didžiulis laimėjimas ir mokytojo misijos prasmė. Sveikiname visus „Kreidukus“ ir jų vadovę 15-tojo Gimtadienio proga ir linkime jiems sėkmės šiame nelengvame, bet įdomiame kelyje.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos