baneris leidinys

pranckevicieneVis daugiau Lietuvos švietimo įstaigų  įsitraukia į Europos Sąjungos ir valstybės remiamas vaisių ir daržovių bei pieno vartojimo skatinimo programas. Ugdyti sveikos mitybos įpročius šiais mokslo metais ketina net 1224 šalies ugdymo įstaigų, kurių tarpe ir daugelis mūsų rajono mokyklų bei darželių.

Jau ketverius metus įgyvendinamoje Vaisių ir daržovių programoje dalyvaujančių rajono švietimo įstaigų vaikams nemokamai dalijami vaisiai ir daržovės: morkos, obuoliai, kriaušės, bananai, citrusų vaisiai. Pirmenybė teikiama Lietuvoje išaugintiems produktams, išskyrus tuos, kurie Lietuvoje dėl klimato sąlygų neauginami. Vaikui per dieną skiriama viena porcija, kurią sudaro vienas produktas. Rugpjūčio 28 dieną, patvirtinus programos taisyklių pakeitimus, pasikeitė ir jos vykdymo laikotarpis. Pprograma šiemet bus vykdoma ne nuo rugsėjo 1 – osios, kaip buvo iki šiol, bet nuo lapkričio 1 – osios.  Jei norinčiųjų ugdyti sveikus vaikų maitinimosi įpročius praėjusiais metais buvo 352, šiemet tokių ugdymo įstaigų padaugėjo iki 1224. Vaisius ir daržoves kartu su bendraamžiais kiekvieną mėnesį pernai skanavo 42 437 šalies vaikai, šiais mokslo metais tokių vaikų jau apie 165 653.
 
Nors pieno produktų vartojimo vaikų ir švietimo įstaigose paramos programa „Pienas vaikams“ Lietuvoje buvo pradėta taikyti anksčiau nei vaisių ir daržovių programa, nuo 2004 metų, tačiau, pasak rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Vydos Pranckevičienės, joje dalyvauti nori ne visi vaikai. „Gerti pieną gali ne visi vaikai, nes ne visų organizmas toleruoja pieno produktus, - kalbėjo ji. – Tačiau vaikai vietoj pieno stiklinės gali gauti, pavyzdžiui, pieniškos sriubos ar kitokių pieno produktų: kefyro, sūrelių, jogurtų.“ Programa parengta siekiant ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą.

V.Pranckevičienės teigimu, abi programos rajono mokyklose ir darželiuose vyksta sėkmingai, vaikai mokyklose noriai valgo dalijamus vaisius ir pieno produktus. Tikimasi, kad programų tęstinumas bei ilgalaikis jų vykdymas galėtų padėti ugdyti mokinių sveikos mitybos įgūdžius, juolab, kad du trečdaliai mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų mano, kad mokiniams dar nėra suformuoti sveikos mitybos įpročiai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos