baneris leidinys

obuolysAsta GVILDIENĖ

Praėjusiais mokslo metais vaisių buvo išdalyta dvigubai daugiau nei buvo planuota, nes prie programos prisijungė priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikai. Todėl šiemet dėl lėšų stokos moksleiviai obuoliu, kriauše, apelsinu ar bananu mėgausis tris ir mažiau kartų per savaitę, ir, kaip minėjome, tik nuo lapkričio mėnesio.  

Nuotr. Dėl praėjusiais metais viršytų lėšų, šiemet šalies moksleiviai vaisiais mėgausis du arba tris kartus per savaitę ir tik nuo lapkričio mėnesio.

Suvartojo dvigubai daugiau nei planuota

Kaip informavo Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros vadybininkė Laima Grachauskienė, vaisių vartojimo skatinimo mokyklose taisyklės buvo pakoreguotos dėl lėšų stokos. Mat praėjusiais metais, prie pradinukų prisijungus priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, vaisių buvo išdalyta dvigubai daugiau nei planuota. Tad šiemet jų kiekį tenka sumažinti beveik perpus. Jei ankstesniais metais vaikai vaisių gaudavo penkis kartus per savaitę, tai šiemet gaus tik tris ir mažiau kartų. Be to, pasak L.Grachauskienės, jei 2010 – 2011 mokslo metais programoje „Vaisių vartojimo skatinimas mokykloje“ dalyvavo 350 švietimo įstaigų, tai 2011 – 2012 mokslo metais jų yra daugiau nei 1200. Todėl visiems metams skirtų daugiau nei 5 mln. litų nepakako. „Ši suma buvo viršyta beveik dvigubai, todėl šiais metais turime išsiversti su turimomis lėšomis, - teigė agentūros vadybininkė. – Be to, šiais mokslo metais pasibaigs ir programos „Vaisių vartojimo skatinimas mokykloje“ strategija. Pavasarį paaiškės, ar jos įgyvendinimas bus tęsiamas toliau.“
 
Įsijungė daugelis rajono švietimo įstaigų

Kaip informavo rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Elvydas Pauliukėnas, jei pirmaisiais programos „Vaisių vartojimo skatinimas mokykloje“ metais vaisius vaikams dalijo tik viena ar dvi mokyklos, tai praėjusiais metais ją įgyvendino didžioji dalis rajono švietimo įstaigų. Vaisių vaikams nedalija tik Barzdų pradinio ugdymo skyriuje, Gelgaudiškio ir Lekėčių vidurinėse mokyklose, Kriūkų vidurinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pušelė“, Paluobių pagrindinėje mokykloje, Šakių mokykloje „Berželis“. Nuo šių metų į programą žada įsijungti Žvirgždaičių progimnazija ir Šakių lopšelis – darželis „Klevelis“.

Programoje dalyvaujančių mokyklų ir darželių vadovai šiek tiek nuvilti programos taisyklių pakeitimais – vaikai vaisių gaus ne kasdien, kaip buvo praėjusiais metais, o tik du ar tris kartus per savaitę. Rugsėjo - spalio mėnesiais daugelis obuolių ir kriaušių gali rasti dar ir savo soduose, tačiau vėliau šios rudens dovanos baigsis. Vaisiai mažiesiems labai reikalingi šaltuoju metų laiku, kai jų ne vienam tenka ieškoti parduotuvėse, tik šios gėrybės, deja, prieinamos ne visų šeimų vaikams. Todėl jiems programos „Vaisių vartojimo skatinimas mokykloje“ dalijami vaisiai labiausiai reikalingi.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos