baneris leidinys

mylek_saveRugsėjo 17 dieną Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) Kudirkos Naumiesčio skyriuje buvo organizuotas sveikatinimo projektinis  renginys „Mylėk save“. Jame dalyvavo nemažas moksleivių būrys iš Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus, Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijų, Paluobių pagrindinės mokyklos ir Šakių džiudžitso ir kobudo klubo „Ošimas“.

Nuotr. Kūno kultūros mokytojas V.Smirnovas moksleivius mokė nuraminti sąmonę ir įveikti stresą.


Mokinius mylėti save mokė ir dvasines praktikas vedė Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus kūno kultūros mokytojas Vytautas Smirnovas ir zen praktikas Ričardas Uždravis iš Šakių  džiudžitso ir kobudo sporto klubo „Ošimas“.  R.Uždravis parodė mokiniams vieną iš tobuliausių apšilimo pratimų „Saulės pasveikinimą“, kuris visuomet atliekamas prieš praktikuojant kitus jogos pratimus. Tai puikiai atpalaiduoja sustingusius raumenis, išmankština kūną ir padeda atgauti lankstumą. Be to, šis pratimas stimuliuoja kraujo apytaką ir skatina gilų kvėpavimą, kuris atpalaiduoja kūną ir pašalina stresą bei įtampą.
 
V. Smirnovas moksleivius mokė kvėpuoti diafragma. Pasak jo, remiantis naujausiais moksliniais tyrimais,  diafragminis kvėpavimas įjungia limfinės sistemos veiklą, skirtą efektyviam organizmo valymui, nes anglies dvideginio koncentracija kraujyje išplečia arterijas ir sudaro puikias sąlygas „nunešti“ deguonį į pačias atokiausias organizmo vietas. Todėl gilus kvėpavimas su pauzėmis - tai gyvybiškai efektyvi pulsacija. „Kvėpavimas diafragma – veiksminga priemonė atstatyti nervų sistemą ir vidinę harmoniją. Įtampa mažėja iškart, kai kvėpavimas pasiekia savo įprastą ritmą, - teigė mokytojas. – Tuomet savikontrolės praradimas, kuris dažnai lydi stresą, mažėja. Svarbiausia, kiekvienas ramus įkvėpimas nuramina sąmonę ir mes randame jėgų eiti toliau.“

Moksleiviai noriai mokėsi parodytų  pratimų, o po renginio išsakė savo įspūdžius, aptarė patirtą malonumą. Šypsena puošė jų veidus. Dvasinės praktikos  – tai toks stebuklas, kuris leidžia imti laimę iš vidaus, kur ir yra tikrasis jos šaltinis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos