baneris leidinys

turizmo_edukacijaKartais nereikia nei papildomo finansavimo, nei įsakymų iš viršaus, užtenka vien geros iniciatyvos, kad gyvenimas pasidarytų įdomesnis. Šiuokart jis paįvairintas rajono ketvirtokams – pamokų rutiną pagyvino Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro edukacinė programa „Žalioji energija ir tavo mieste“.

Nuotr. Edukacinės programos metu pradinukai turėjo progą pamatyti, kaip iš arti atrodo vėjo jėgainė.

Kiekvienais metais Šešupės turizmo informacijos centras mini Rugsėjo 27-ąją – Tarptautinę turizmo dieną. Šį kartą parengta edukacinė programa mažiesiems mūsų rajono gyventojams. Jos tikslas – supažindinti ketvirtų klasių moksleivius su žaliąja energija ir jos plėtra mūsų rajone. Turizmo informacijos centro vadovė Eglė Plančiūnienė pasakojo, jog mintį būtent taip paminėti tarptautinę turizmo dieną padiktavo Pasaulinės turizmo organizacijos paskelbta šiemetinė tema: „Turizmas ir atsinaujinantys energijos šaltiniai“. Anot jos, daugelis ketvirtokų dar nežinojo, kas yra šiltnamio efektas, tačiau iš esmės galima pasakyti, jog šiuolaikiniai vaikai jau yra pakankamai nemažai matę ir girdėję.

Moksleiviams buvo paruošta neilga prezentacija apie besibaigiančius žemės išteklius bei alternatyvius energijos išgavimo būdus iš neišsenkančių bei atsinaujinančių energijos šaltinių.
 
Išklausę informaciją, ketvirtokai dalyvavo ekskursijoje po „Senukų“ prekybos centrą, kur energija gaunama saulės baterijomis, Raimundo Stanaičio įmonėje „Raisante“, prekiaujančioje saulės kolektoriais bei prie Antano Blockio vėjo jėgainių. Pasak turizmo centro direktorės E. Plančiūnienės, pastarasis objektas vaikams padarė bene didžiausią įspūdį, kadangi anksčiau jas yra matę tik iš tolo, dažniausiai važiuodami į Palangą. Ketvirtokai ne tik išgirdo apie vėjo jėgainių parametrus, bet ir patys jas išmatavo – ištyrė, jog vienai jėgainei apkabinti reikia jų šešių!

Turizmo centro direktorė pasakojo, jog jai pačiai didžiausia dovana buvo žibančios vaikų akys, jų linksma reakcija. Tai rodė, kad pradinukams ši tema įdomi, smagi, vaikai uždavė nemažai klausimų. Kiekvienas vaikas, dalyvavęs šioje programoje, gavo dovanų tušinuką ir pažymėjimą, o nuoširdžiai mažuosius priėmę rajono verslininkai – padėkos raštus.

E. Plančiūnienė pasidžiaugė, kad edukacinės programos rezultatais buvo patenkinti ir pedagogai, prašę sugalvoti daugiau tokių renginių. Vadovė patikino: tokių programų, susijusių su turizmu, centras planuoja rengti ir daugiau.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos