baneris leidinys

jurgilieneSima KAZARIAN

Šiemet 48 vienuoliktokai mokosi jau ne mūsų rajono švietimo įstaigose. Kur jie išvyko?

Nuotr. M. Jurgilienė mokinių mažėjimą aiškina įvairiomis priežastimis: geografinėmis, demografinėmis bei didėjančia vaikų saviverte.

Jau nieko nestebina, kad mokiniai išvyksta mokytis į arčiau esančias kitų rajonų gimnazijas. Mokiniai palieka ir rajono vidurio miestelius: net 17 moksleivių į kitus rajonus išvyko iš „Varpo“ vidurinės mokyklos, penki iš „Aukuro“ pagrindinės mokyklos, keturi iš „Žiburio“ gimnazijos. Visi šie mokiniai patraukė į miestus profesijos įgyti.

Laimi Kauno profesinės mokyklos

Direktorius Vitas Daniliauskas, atsisveikinęs net su 17 savo vienuoliktokų, taip pat nustebęs: „Mums irgi pasirodė daugoka, truputį nesitikėjome tokių skaičių“.

Vienuoliktokai išvyko mokytis į kitų rajonų profesinio rengimo centrus, daugiausiai į Kauną. Tik du tos laidos mokiniai pasiliko mokytis Kudirkos Naumiestyje.
 
Kaip spėja pavaduotojas Edmundas Rudzevičius, toks skirtumas turbūt yra todėl, kad Kaune ar Smalininkų profesinėse mokyklose yra didesnis specialybių pasirinkimas.

Kauniečiai taip pat supranta, kad mūsų rajonas jiems patogi niša, mat kiekvienais metais atvyksta kviestis į savo profesinio rengimo centrus.

Miesto vilionės

Į Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centrą šiais metais atvyko mokytis 22 mokiniai. Gali pasirodyti, kad ši mokymo įstaiga mūsų rajono moksleivių nedomina. Profesinio rengimo centro vadovė Marija Jurgilienė taip pat bando spėlioti, kodėl gan nedidelis moksleivių skaičius: „Aš analizavau rajono mokinių statistiką ir manau, kad didelę reikšmę turi geografinė padėtis ir tai, kad kai kuriems Kaune studijuoti gal būt yra pigiau, nes gyvena, pavyzdžiui, pas gimines,- mano mokyklos vadovė. - Daug ką daro ir didmiesčio faktorius, kadangi išvažiuoti į miestą daug kam atrodo labai viliojanti galimybė. Ten daug daugiau pramogų, veiklos, verda kitas gyvenimas, kuris, vaikus, be abejo, traukia.“

Problemų yra

M. Jurgilienės nuomone, Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centras mokinių sutraukia mažiau, nes apskritai jų sumažėję. Kai ateina nedaug mokinių, nesusidaro grupės į kai kurias specialybes. „Kad būtų grupė – turi būti 28 vaikai, o jei lieka po 3-4, tai mes grupės sudaryti negalime. Lieka siauras specialybių ratas. Tokiu atveju, tie nubyrėję dažnai išvažiuoja mokytis savo norimos specialybės į miestus“,- mini niuansus M. Jurgilienė.

Ji pastebi, kad dabar Kauno profesinės mokyklos, A. Stulginskio universitetas ėmė labiau save reklamuoti, važinėti po mokyklas, nes kovoja dėl kiekvieno mokinio, ko anksčiau nebūdavo. „Prieš dvejus metus mes to dar nematėme. O vaiko, kuriam visi siūlosi, labai išauga savivertė“,- pastebi M. Jurgilienė.

Gera specialybė pritraukia mokinius

Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centre pradėti rengti socialinio darbuotojo padėjėjai, ši specialybė sulaukė tikrai nemažo populiarumo. „Mes galėtume parengti galbūt daugiau programų, bet iš anksto turėtume žinoti, kokie yra pageidavimai“,- teigia M. Jurgilienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos