baneris leidinys

robotaiNuo spalio mėnesio Lekėčių vidurinėje mokykloje vykdomas projektas  „Daug kultūrų – viena technologija. Robotai – pagrindinis būdas keistis informacija dirbant kartu“.

Nuotr. Štai taip moksleivių rankose gimsta robotai.

Gavus finansavimą, pradėtos kurti programos, skirtos pasigaminti robotams. Šio projekto partneriai – italai iš Milano, estai iš Talino, ispanai iš Maljorkos, portugalai iš Porto, lenkai iš Bytomo. Pastarieji šiame projekte dalyvauja dveji metai, todėl gerokai daugiau yra pažengę robotų programavime.

Lapkričio pradžioje lekėtiškiai mokiniai ir mokytojai vyko į Milano Gorgonzolos technologijų mokyklą, kurioje kartu su kitais projekto dalyviais dvi dienas dirbo kurdami programas ir konstruodami robotus. Mokiniai gyveno italų šeimose, tad galėjo pajausti kitos kultūros žmonių kasdienybę, šeimos gyvenimą.
 
Mokiniai susipažino ir su Milanu. Matė garsiąją L. da Vinčio freską „Paskutinė vakarienė“, lankėsi Sforcų pilyje, kur gyveno Didžiosios Lietuvos kunigaikštienė Bona Sforca.

Net pusę dienos moksleiviai vaikštinėjo po milžinišką L. da Vinčio mokslo ir technologijų muziejų, kur eksponuojami garsiausio išradėjo kūriniai ir kuriame galima sužinoti Italijos mokslo ir technologijų istoriją (ten eksponuojamas ir povandeninis laivas, ir garvežiai, ir pirmieji soliariumai). Neišdildomą įspūdį paliko Duomo di Milano - didžiausia gotikos stiliaus katedra ir antra pagal dydį katalikų katedra pasaulyje.

Pažintį su Milanu projekto dalyviai  pratęsė mindami dviračių pedalus užmiestyje, kur matė hidroelektrinę ir San Michele‘s tiltą, kuris saugomas UNESCO kaip pasaulio paveldo objektas, kėlėsi per  Addos upę.

Dabar Lekėčių vidurinės mokyklos mokiniai tęsia projekto darbus ir vasario mėnesį rengiasi susitikimams Bytome. Gegužę visi projekto partneriai atvažiuos pas mus į Lietuvą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos