baneris leidinys

rudens_forumasLapkričio 16 - 18 dienomis Palangoje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) rudens forumas, į kurį susirinko 180 moksleivių iš visos Lietuvos. Tarp jų ir Šakių rajono moksleivių tarybos nariai.  Šio forumo tema - „Visuomeninė veikla  – mano ateities perspektyva“.

Nuotr. Lietuvos moksleivių sąjungos rudens forume moksleiviai ne tik gavo naudingos informacijos apie visuomeninę veiklą, aptarė ateities perspektyvas, diskutavo, bet ir džiaugėsi jūra.

Pasak Šakių rajono moksleivių tarybos nario Leono Rėčkaus, forumo metu moksleiviai gavo naudingos informacijos apie visuomeninę veiklą, aptarė ateities perspektyvas ir, susibūrę į darbo grupes,  galėjo diskutuoti įvairiomis, jiems aktualiomis temomis. Atvykstančių moksleivių laukė tradiciniai Lietuvos moksleivių sąjungos žaidimai, socializacijos, naujos pažintys ir jūra.
 
Moksleiviams buvo pristatyta prevencinė programa „Išpilk“, kuri pradėta vykdyti nuo šių metų  lapkričio 5 dienos.  Programos koordinatorius Antanas Mikalauskas pristatė jiems pagrindinius tikslus:  skatinti visos šalies moksleivius imtis efektyviausių priemonių, skirtų atkreipti visuomenės ir pačių bendraamžių dėmesį į alkoholio prieinanumo nepilnamečiams problemą. Programa „Išpilk“ bus vykdoma dviem etapais. L.Rėčkus informavo, kad šiuo metu vyksta pirmasis etapas ir iki gruodžio 20 dienos  7-12 klasių  moksleiviai kviečiami kurti prevencinius plakatus (daugiau informacijos - www.moksleiviai.lt/ispilk).

Forumo dalyviai išklausė  bendras paskaitas apie motyvaciją bei tikslo siekimą, kurias vedė motyvuoti, sėkmingai einantys gyvenimo keliu jaunuoliai, LMS nariai – senbuviai, vadinami „dinozaurais“. Iš forumo grįžę moksleiviai neslėpė emocijų. Ugnė Balčiūnaitė džiaugėsi galimybe dalyvauti forume. „Įgijau naudingų žinių apie visuomeninę veiklą, jos galimybes ir privalumus, - teigė ji. - Darbo grupėse vykusių simuliacijų metu turėjome galimybę įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje ir išmokome dirbti komandoje. Taigi forume ne tik gerai praleidau laiką, bet ir įgijau vertingos patirties. Žinoma, visa tai šiek tiek nublanksta prieš jūros vaizdą.“

„Džiaugiamės, kad rajono valdžia nėra abejinga rajono moksleivių veiklai ir dėkojame švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojui Elvydui Pauliukėnui, kad pasirūpino mūsų kelione į Palangą. Patiems tuo pasirūpinti būtų buvę sudėtinga,“ - atvirai dėkojo Šakių rajono moksleivių tarybos pirmininkė Saulė Starkauskaitė.

Sezoniniai forumai – tradiciniai Lietuvos moksleivių sąjungos renginiai. Jie vyksta keturis kartus per metus – žiemą, pavasarį, vasarą bei rudenį. Šiuos forumus kiekviename mieste organizuoja to miesto Lietuvos moksleivių sąjungos skyrius. Tai yra  ne tik mėgstamiausi, bet ir labiausiai laukiami šios organizacijos renginiai, trunkantys nuo 3 iki 5 dienų. Šių forumų metu stengiamasi atkreipti moksleivių dėmesį į opiausias problemas, skirti dėmesį jų nagrinėjimui bei sprendimų ieškojimui. Taip pat forumų metu kviečiami įvairūs lektoriai, kurie skaito švietėjiškas paskaitas moksleiviams.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos