baneris leidinys

ropeGintarė MARTINAITIENĖ
 
Rodos, visai neseniai Gelgaudiškio specialiosios mokyklos Neįgaliųjų dienos užimtumo centras atvėrė duris, o ketvirtadienį jau paminėjo savo pirmąjį veiklos gimtadienį, pasidžiaugė nuveiktais darbais, pasiektais rezultatais.
 
Nuotr. Centro lankytojai susirinkusiems svečiams gimtadienio proga pristatė nuotaikingą spektaklį „Ropė“.
 
Mokyklos direktorė Birutė Navikienė prisiminė, kad veiklos pradžioje į daug ką visas kolektyvas žiūrėjo šiek tiek baugščiai, nedrąsiai, tačiau net nepajuto, kaip prabėgo vieneri metai. „Visi gyvename draugiškame būryje, dirbame kiekvienas pagal pajėgumą ir norą“, - teigė direktorė. Visiems suprantama, kad centrą lankantys neįgalieji reikalauja ypatingos priežiūros, išskirtinio dėmesio, tad su jais nuolat dirba trys centro darbuotojos: Oksana Simanavičienė, Rasa Sebestijonienė ir Edita Butkuvienė. Tad būtent joms, nuolat besistengiančioms, kad centro lankytojai jaustųsi lyg namuose, ir buvo išsakyti didžiausi padėkos žodžiai, įteikti gėlių žiedai. Pasak B. Navikienės, centrą norėtų lankyti ir daugiau neįgaliųjų, tačiau neužtenka turimų pajėgų, kad norintieji būtų surinkti iš tolimesnių vietų ir atvežti į Gelgaudiškį. „Norėtume daugiau kineziterapijos, sporto užsiėmimų, sveikatinimo programų, tačiau nors ir norime daugiau visko suteikti, viskas atsiremia į pinigėlius“, - pripažino mokyklos direktorė.

Su nuo ryto iki vakaro centre esančiais neįgaliaisiais specialistės stengiasi kuo turiningiau bei prasmingiau praleisti laiką, tad kuria įvairius rankdarbius, sportuoja, dalyvauja įvairiuose konkursuose. Stengiamasi skatinti centro lankytojų savarankiškumą, saviraišką, kūrybiškumą, toleranciją ir kitas savybes. Ateityje, pasak O. Simanavičienės, norima labiau orientuotis į sportinę veiklą, organizuoti daugiau išvykų, bendrauti ir bendradarbiauti su kitomis, panašią veiklą vykdančiomis organizacijomis.

Pirmojo gimtadienio proga centro lankytojai susirinkusiems svečiams pristatė spektaklį „Ropė“, taip atskleisdami ir savo aktorinius gebėjimus. Svarbiausia, kaip daugelis pastebėjo, kad iš neįgaliųjų akių matosi, jog jiems gera, jie jaučiasi savi ir nesuvaidintai, nuoširdžiai džiaugiasi tuo, ką daro bei ką dovanoja kiti. Kadangi kiekvienas lankytojas centre turi tam tikras pareigas ir čia atsiskleidžia kiekvieno polinkiai, pagal tai visiems neįgaliesiems buvo įteikti specialūs diplomai. Vieni buvo pripažinti dailininkais, ūkvedžiais, kiti - raštininkais ar dailiųjų rankelių savininkais. Padėkos raštus centro bendruomenė įteikė ir aktyviausiems tėveliams.

Tėvai taip pat neliko skolingi. Jie dėkojo už galimybę gyventi, prisikelti ir pabusti iš letargo, nes tik į centrą išleidę savo neįgalius vaikus tėvai gali skirti laiko sau. Dėkingumą išsakė ir darbuotojoms, kurios jų vaikams dovanoją dėmesį, rūpestį, švelnumą. „Mamytės, neverkim, nesiučykim, nes jie nuostabūs vaikai“, - teigė vieno iš centro lankytojų mama.

Pirmojo gimtadienio proga produktyviai dirbantį centrą sveikino Šakių neįgaliųjų užimtumo centras, Jurbarko sutrikusio intelekto centras, savivaldybės linkėjimus bei sveikinimus išsakė Socialinės paramos skyriaus specialistė Daiva Pilypaitytė.

Po oficialios dalies buvo suteikta galimybė apžiūrėti centro patalpas, sukurtus centro lankytojų darbus, pabendrauti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos