baneris leidinys

Visoje Lietuvoje vyksta unikalus aplinkos apsaugos projektas „Mes rūšiuojam“, kuriame dalyvauja jau daugiau kaip 1100 Lietuvos švietimo įstaigų. Tarp jų ir keturios mūsų rajono mokyklos – Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija,  Plokščių vidurinė ir Sintautų bei Slavikų pagrindinės mokyklos. Taip moksleiviai ne tik saugo gamtą nuo taršos, bet ir turi galimybę laimėti daugybę prizų.
 
„Išsivalykime savo namus prieš Šv. Velykas ir padėkime mūsų planetai pabusti švarioje aplinkoje!“ – tokie ir panašūs skelbimai iškabyti Sintautų pagrindinėje mokykloje ir miestelyje.  Sintautiečiai – vieni iš aktyviausių projekto dalyvių mūsų rajone. Pirmajame etape jie surinko 1125 kg antrinių žaliavų. Reikia paminėti, kad projektas „Mes rūšiuojam“ suskirstytas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasidėjo rugsėjį ir tęsėsi iki sausio, kita - prasidėjo kovo mėnesį ir baigsis prieš mokslo metų pabaigą. Akcijų metu vaikai sutartu laiku į sutartas vietas prie mokyklų atgabena seną, nenaudojamą elektroniką, senas baterijas. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t.

Labai smagu, kad Sintautuose į šią akciją įsitraukė ne tik vaikai, bet ir suaugę. Pagrindiniai  dalyviai ir iniciatoriai, projekte užsiregistravę 6 klasės mokiniai ir jų auklėtoja Rasa Bebrauskienė juokauja, kad dabar rūšiuoja ir tėvai, ir kolegos, ir giminaičiai... „Akcija tapo savotiška atrakcija, - sako R.Bebrauskienė. - Laukiam giminaičių Velykoms ir dovanų prašom atvežti seną  neveikiantį televizorių, virdulį ar kompiuterį... Mokyklos kiemelis tapo savotišku antrinių žaliavų surinkimo punktu. Laiko turime tik iki balandžio 10 dienos, nes būtent šią dieną akcijos „Mes rūšiuojam“ organizatoriai atvyks išvežti mūsų surinktų antrinių žaliavų. Todėl kviečiame visus prisidėti prie mūsų planetos švarinimo ir išsaugojimo. Už surinktas elektronikos atliekas ar naudotas baterijas vaikai ir jaunimas gaus dovanas – sporto reikmenis, knygas, stalo žaidimus, apsilankymus kino teatruose ar pažintines keliones. Prizai įsteigti dviejose kategorijose – mokykloms, mokančioms nuo 20 iki 100 moksleivių ir mokykloms, kuriose daugiau kaip 100 moksleivių.“
Kaip jau ne kartą rašėme, elektronikos atliekos negali patekti į bendrus buitinių atliekų sąvartynus, todėl jų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius. Jų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti kitiems, neturintiems specialių leidimų, nes šiose atliekose gali būti pavojingų medžiagų, kurios gali padaryti žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Kartu su buitinėmis šiukšlėmis negalima mesti ir senų baterijų – jas privalu dėti į specialias švietimo įstaigose, prekybos ar kitose žmonių susibūrimo vietose esančias talpas. Taip surinktos atliekos bus saugiai perdirbamos, o gautos medžiagos bus panaudotos pakartotinai.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos