baneris leidinys

Kovo 28 dienos posėdyje, tęsiant svarbias pertvarkas švietimo srityje, buvo patvirtintas naujos redakcijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo klasių komplektavimo tvarkos aprašas.    Esminis pakeitimas – Šakių „Žiburio“ gimnazijoje formuoti tris, o ne keturias pirmąsias klases.
 
Naujoje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo klasių komplektavimo tvarkos aprašo redakcijoje pasienio ruože esančioje Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje leidžiama komplektuoti 1 – 4 gimnazines klases, jei susidaro bent vienas šių klasių komplektas, t.y. 15 mokinių. Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijose komplektuojamos ne daugiau nei dvi 1 - 2 gimnazinės klasės, o 3 ir 4 klasės formuojamos pagal norinčių mokytis mokinių skaičių, laiduojant vidurinio mokymo prieinamumo užtikrinimą.

Apraše buvo numatyta, kad Šakių „Žiburio“ gimnazija 2013-2014 mokslo metais ir vėl galės  komplektuoti keturias pirmąsias bei keturias antrąsias gimnazijos klases, o 3 ir 4 klasės bus formuojamos pagal norinčių mokytis mokinių skaičių, laiduojant vidurinio mokymo prieinamumo užtikrinimą. Tačiau tam pasipriešino Kriūkų, Lekėčių ir Plokščių vidurinių bei Kidulių, Sintautų ir Slavikų pagrindinių mokyklų direktoriai. Savo pastabas ir lūkesčius jie išsakė oficialiame savivaldybės mero pavaduotojai Rimai Rauktienei, administracijos direktoriui Juozui Puodžiukaičiui ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjai Vydai Pranckevičienei įteiktame Pareiškime.

Jame teigiama, kad 2012 metais savivaldybės taryboje patvirtinus sprendimą, jog vidurinio ugdymo programa nuo 2013 metų rugsėjo 1 – osios bus vykdoma tik akredituotose rajono gimnazijose, savivaldybės vadovai kaimo mokyklų bendruomenėms viešai deklaravo politinę nuostatą, kad, pertvarkant kaimo vidurines mokyklas, bus skiriamas ypatingas dėmesys užtikrinant jose pagrindinio ugdymo organizavimo galimybes.

Kaimo mokyklų direktoriai primenama, kad dėl 9 – 10 klasių „persidengimo“ pagrindinėse mokyklose ir gimnazijose, kas sąlygoja objektyviomis priežastimis nepagrįstą mokinių migravimą, apraše buvo numatytas konkretus pirmųjų klasių skaičius vienintelėje išgrynintoje Šakių „Žiburio“ gimnazijoje – trys pirmosios gimnazijos klasės. Šis sprendimas 2012 – 2013 mokslo metais buvo pakeistas dėl oficialiai deklaruotos priežasties, kad į pirmąsias gimnazijos klases negalėjo patekti reorganizuotos „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Tada buvo nuspręsta Šakių „Žiburio“ gimnazijai leisti komplektuoti ir ketvirtą pirmokų klasę. Kaip teigiama Pareiškime, toks sprendimas švietimo bendruomenei nebuvo pristatytas kaip tolimesnės klasių formavimo gimnazijoje strategijos nuostata. Todėl prašoma išlaikyti 2012 metų vasario 15 dienos rajono savivaldybės tarybos patvirtintas nuostatas ir išgrynintoje gimnazijoje formuoti tris pirmąsias klases. Taip būtų užtikrintos palankesnės ir stabilesnės pagrindinio ugdymo organizavimo galimybės kaimo mokyklose ir priimti visoms mokykloms vienodai teisingi sprendimai.

Posėdžio metu V. Pranckevičienė  informavo tarybos narius, kad sprendimo projekte daroma korekcija ir vietoj keturių pirmųjų klasių Šakių „Žiburio“ gimnazijai leidžiama komplektuoti tik tris. Tam pritarė 23 tarybos nariai, vienas balsavo prieš, vienas susilaikė.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos