baneris leidinys

mes rusiuojameBaigėsi unikalaus aplinkos apsaugos projekto „Mes rūšiuojam“ pavasario akcija, kurioje dalyvavo daugiau kaip 1100 Lietuvos švietimo įstaigų. Tarp jų devynios iš mūsų rajono: Plokščių ir Kriūkų vidurinės, Sintautų ir Slavikų pagrindinės mokyklos, Šakių vaikų lopšelis – darželis „Klevelis“, Lukšių Vinco Grybo gimnazija, Gelgaudiškio specialioji mokykla ir vaikų darželis „Eglutė“ bei Žvirgždaičių progimnazija. Akcijos metu moksleiviai rinko nenaudojamą elektroniką ir senas baterijas.
 
Nuotr. Sintautų pagrindinėje mokykloje ši akcija tapo savotiška atrakcija – rūšiavo ir vaikai, ir tėvai, ir giminaičiai.
 
Pasak Sintautų pagrindinės mokyklos projekto „Mes rūšiuojam“ koordinatorės Rasos Bebrauskienės, labai smagu, kad į pavasarinę akciją noriai įsitraukė ne tik vaikai, bet ir jų tėvai, kaimynai, giminaičiai. Taip jie ne tik saugo gamtą nuo taršos, bet ir turi galimybę laimėti daugybę prizų. „Mokiniai į mokyklos kiemą tempė ne tik smulkias elektronikos atliekas - plaukų džiovintuvus, mikrobangų krosneles, bet ir televizorius, kompiuterius, šaldytuvus. „Šįsyk surinkome dvigubai daugiau buitinių atliekų nei pirmajame etape - 2130 kg elektronikos ir 9 kg baterijų“, - pasakojo mokytoja. Pagal surinktą kiekį (1125 kg) jie ir pirmajame etape pirmavo tarp kitų rajono mokyklų.

Plokščių vidurinės mokyklos moksleiviai, vadovaujami biologijos mokytojos Ritos Samajauskienės surinko 508 kg elektronikos ir 12 kg baterijų. Gelgaudiškio specialiosios mokyklos gamtos teršimui neabejinga komanda pridavė 282 kg elektronikos ir 3 kg baterijų. Kriūkų vidurinės mokyklos moksleiviai sukaupė ir perdirbimui pridavė 272 kg nenaudojamos eketronikos. Slavikų pagrindinės mokyklos projekto dalyviai ir jų koordinatorė  - mokytoja Marina Liutkaitienė akcijos „Mes rūšiuojam“ organizatoriams pridavė   148 kg buitinių elektronikos atliekų ir 2 kg baterijų. Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleiviai surinko 120 kg elektronikos atliekų ir 3 kg baterijų. Šakių vaikų lopšelio – darželio „Klevelis“ mažieji auklėtiniai ir jų tėveliai pridavė 115 kg senų elektros prietaisų. Žvirgždaičių progimnazijos moksleiviai sukaupė ir akcijos rengėjams perdavė 56 kg elektronikos atliekų. Gelgaudiškio vaikų darželio „Eglutė“ kolektyvas surūšiavo 12 kg nereikalingos buitinės technikos ir 6 kg baterijų.

Taip rinkdami nesuyrančias gamtoje elektronikos atliekas moksleiviai saugo Žemę nuo šiukšlių ir   prisideda prie sveikesnės aplinkos išsaugojimo. Šis darbas tampa tikra atrakcija, kai žinai, kad už tai  bus atlyginta gausybe prizų.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos