baneris leidinys

Gegužės 7 –ąją - Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus. Nors dėl raštingiausio lietuvio vardo tarp 3000 asmenų iš Lietuvos ir užsienio varžėsi ir mūsų rajono gyventojai, tačiau į finalinį etapą jie, deja, nepateko.
 
Prezidentės globojamame Nacionalinio diktanto konkurse dėl raštingiausio lietuvio vardo varžėsi daugiau nei 3000 asmenų iš L-ietuvos ir užsienio. Į finalinį etapą pateko tie, kurie diktante padarė keturias ar mažiau klaidų. Deja, tarp dalyvių nebuvo nei vieno mūsų krašto, garsaus iškiliais šalies kalbininkais, atstovo. Mokinių, suaugusiųjų ir užsienio lietuvių grupėse 15 dalyvių diktantą parašė be klaidų arba su viena klaida. Jie ir buvo paskelbti nugalėtojais ir raštingiausiais lietuviais. Simboliška, kad jie buvo apdovanoti būtent Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, prisimenant lietuviško žodžio draudimus, cenzūrą, tuos, kurie saugojo kalbą, padėjo išlaikyti ją mūsų lūpose, knygose, laikraščiuose.

Vienintelį Lietuvoje tarptautinį kasmetinį suaugusiųjų ir mokinių raštingumą ir meilę gimtajai kalbai puoselėjantį konkursą jau šeštus metus iš eilės organizuoja savaitraštis „Atgimimas“.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos