baneris leidinys

pasakaGegužės 3 dieną  Kauno valstybiniame lėlių  teatre  vyko mažųjų rašytojų ir pasakininkų festivalio „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ kulminacija - šeštosios knygos „Lietuvos vaikų pasakos“ pristatymas ir konkurso nugalėtojų paskelbimas. Trečius metus iš eilės aukso medalis iškeliavo į Gelgaudiškio vidurinę mokyklą.
 
Nuotr. Mokytoja V. Kasparaitienė ir jos mokiniai G.Ambrazevičiūtė ir E.Vrubliauskas džiaugiasi, kad jų pasakos kasmet patenka į Lietuvos vaikų pasakų knygą.
 
Jau tapo tradicija, kad konkurse „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ keletą metų iš eilės dalyvauja Gelgaudiškio vidurinės mokyklos antrokai, vadovaujami mokytojos Virginijos Kasparaitienės. Pasak jos, konkurencija nemaža - konkurso organizatoriai šiemet sulaukė beveik trijų šimtų pasakų, kurios buvo užkoduotos specialiais kodais, kad vertintojai nežinotų, kas jas parašė.

Intriga, kas laimės šį konkursą, išliko iki pat baigiamojo renginio, tačiau jaunieji mūsų rajono rašytojai tikėjosi, kad ir šiemet jų pasakos pateks į Lietuvos vaikų pasakų knygą. Paaiškėjo, kad nuojauta jų neapgavo. Leidyklos ,,Kalendorius“ redaktorius Aurelijus Noruševičius stebėjosi,  kad net trys gelgaudiškiečių  pasakos vėl pateko į Lietuvos vaikų pasakų knygą, o laimingi gelgaudiškiečiai jau galvoja, kokias pasakas jie kurs kitų metų konkursui.

Teatralizuotos šventės metu buvo apdovanota daugiau nei 10 jaunųjų kūrėjų. Pirmosios vietos nugalėtojas buvo paskelbtas tik apdovanojimų pabaigoje.  Ši laimė šiemet atiteko gelgaudiškietei  Gintarei Ambrazevičiūtei. Jos pasaka ,,Stebuklingasis pieštukas“ buvo pripažinta gražiausia. Gintarė džiaugėsi jai įteiktu vardiniu aukso medaliu, renginio rėmėjų dovanomis ir savo pirmuoju interviu Kauno kabelinei televizijai ,, Init“.

Sėkmė lydėjo ir kitą gelgaudiškietį - Edvino Vrubliausko sukurta pasaka ,,Kaip Jonukas išgelbėjo Vabzdijos karalystę“ buvo apdovanota švietimo ir mokslo ministro Pagyrimo raštu už geriausią pasaką gamtosaugine tema. Pradinių klasių mokytojai Virginijai Kasparaitienei buvo įteikta Darbščiausios  respublikos mokytojos nominacija. Jai  leidyklos „Kalendorius“ redaktorius įteikė bitutę ir apdovanojo švietimo ir mokslo ministro Padėkos raštu už mokinių skatinimą domėtis Lietuvos istorija, tradicijų puoselėjimu, pagarba kalbai ir kultūrai.

Kol mokytojai dalyvavo mokymuose ,,Pasakų svarba formuojant vaiko pasaulėžiūrą“,  mokiniai stebėjo naujausią Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį ,,Snieguolė ir septyni nykštukai“.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos