baneris leidinys

bastys2Praėjusį penktadienį Seimo narys Mindaugas Bastys vedė pilietinio ugdymo pamokas Šakių „Žiburio“ gimnazijoje. Seimūnas buvo gerąja prasme nustebintas moksleivių išprusimu ir teigė, kad mokykla dirba tinkama linkme.
 
Nuotr. „Paaiškėjo, kad mokiniai yra labai išprusę, viskuo domisi. Jiems įdomu ne tik kas vyksta gyvenime, bet ir politikoje. Tad mokykla dirba tinkama linkme. Tai labai maloniai nustebino“, - tikino M. Bastys.
 
Nors tai ne pirmasis Seimo nario susitikimas su moksleiviais, tačiau pilietinio ugdymo pamokas jis vedė pirmą kartą. Pirmosios pamokos metu antrosios klasės gimnazistams M. Bastys pasakojo apie Seimą, jo struktūrą, Seimo nario darbą, politiką, o per antrąją pamoką moksleiviai klausinėjo, o Seimo narys atsakinėjo į užduodamus klausimus. Pasak M. Basčio, vykusi diskusija jį labai  maloniai nustebino. „Paaiškėjo, kad mokiniai yra labai išprusę, viskuo domisi. Jiems įdomu ne tik kas vyksta gyvenime, bet ir politikoje. Tad mokykla dirba tinkama linkme. Tai labai maloniai nustebino“, - tikino M. Bastys. Jis sulaukė pačių įvairiausių klausimų – nuo atominės elektrinės statybų, švietimo pertvarkos, iki emigracijos ir kontrabandos. Pats Seimo narys akcentavo ir pareigų svarbą, nes dažniausiai iškeliamos tik teisės. „Be pareigų negali būti ir teisių. Tai neatsiejama“, - mokiniams kalbėjo M. Bastys.

Pasiteiravus, ar Seimo nariui nebuvo sudėtinga įsijausti į mokytojo vaidmenį, jis teigė, kad ne, nes gyvenime šis vaidmuo – vienas pagrindinių. „Pirmiausiai esi mokytojas šeimoje, visuomenėje. Tenka kalbėti su įvairia auditorija, bet bendraudamas su jaunąja karta jaučiu ypač didelę atsakomybę“, - po pamokų kalbėjo Seimo narys. Jis tikino, kad tokios pamokos jam labai prasmingos, nes jų metu sužino, ką mąsto jaunimas, kur slypi problemos, pakalba apie jų sprendimo galimybes, pabendrauja. Neatmetama galimybė, kad kitais mokslo metais Seimo nario pilietinio ugdymo pamokų gali sulaukti ir kitos rajono mokyklos. „Jei tik bus iniciatyva iš mokyklų, tikrai planuoju ir rugsėjį bus galima tartis“, - teigė seimūnas. Šįkart iniciatyva buvo iš Seimo nario pusės, į kurią palankiai sureagavo Šakių “Žiburio“ gimnazija.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos