baneris leidinys

gimnazija muziejusAsta GVILDIENĖ
 
Praėjusį penktadienį į Šakių „Žiburio“ gimnaziją susirinko gausus būrys buvusių ir esamų mokinių, mokytojų bei svečių. Mokyklos bendruomenė dalyvavo  95 - ųjų įkūrimo ir 15 -ųjų atkūrimo metinių šventiniame paminėjime, kuris prasidėjo Šv. Mišiomis Šakių Šv.Jono Krikštytojo bažnyčioje.
 
Nuotr. Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė J. Mozūraitienė (dešinėje) džiaugėsi naujose mokyklos patalpose atgimusiu moderniu muziejumi.
 
Kiekvienos mokyklos istorija susideda iš daugelio mažesnių istorijų, kurias rašė ir teberašo buvę bei esami mokiniai ir mokytojai. Kai mintimis grįžtame į mokyklą, visada prisimename mokyklinius suolus, baltos kreidos kelią klasės lentoje ir mokytojus, tėviškai globojusius, mokiusius, patarusius, paskatinusius nuolat ieškoti žinių ir savojo gyvenimo kelio.

1918 metais gegužės mėnesį Šakiuose buvo įkurta vienintelė visoje apskrityje gimnazija. Čia nebuvo mokymuisi pritaikytų patalpų, darbą teko pradėti privačiose, labai ankštose patalpose, o suolai, kuriuose sėdėjo po šešis mokinius, buvo sukalti iš beveik neobliuotų lentų. Mokiniai knygų neturėjo, net sąsiuvinių trūko, todėl rašydavo ant įvairių popieriaus skiaučių. Vienintelė mokymosi priemonė buvo žemėlapis geografijos pamokoms. Už mokslą per metus reikėjo mokėti 150 litų.

Gimnazijoje mokėsi nuo 80 iki 120 mokinių. 1925 metais gimnaziją baigė pirmoji abiturientų laida – 22 mokiniai, 17 iš jų baigė aukštąjį mokslą. Beveik visi buvo ūkininkų vaikai. Visi jie rado savo vietą gyvenime: 15 dirbo pedagoginį darbą, du buvo teisininkai, du – kunigai, vienas – gydytojas, du – darbininkai. Gimnazijoje tuo metu dirbo 30 mokytojų.

Šiandieninė išgryninta keturmetė „Žiburio“ gimnazija nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios veikia naujesnėse, erdvesnėse patalpose. Čia yra 30 kabinetų, aktų ir sporto salės, biblioteka, skaitykla, konferencijų salė. Šiuo metu gimnazijoje mokosi 537 mokiniai, dirba 50 mokytojų. Jau 15 metų jai vadovauja direktorė Jūratė Mozūraitienė. Ji tvirtino, kad šiandieniniam mokiniui reikia ne tik žinių, bet ir žinojimo, ką su jomis daryti. Todėl gimnazijoje organizuojamas individualizuotas ugdymas – kiekvienas mokinys sudaro savo individualų ugdymo planą pagal šešias studijų kryptis (humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos, technologijos mokslų ir menų).

Privalomi dalykai: tikyba arba etika, lietuvių kalba, pirmoji užsienio kalba, matematika, viena socialinių ir viena gamtos mokslų disciplina bei kūno kultūra. Taip pat siūloma nemažai pasirenkamųjų dalykų: ekonomika, braižyba, psichologija, kultūrų ir turizmo geografija, taikomoji dailė, fotografija, verslas ir vadyba, automobilio priežiūra, informacinės technologijos. Mokymosi rezultatai džiugina ir mokinius, ir mokytojus, ir tėvus. Per paskutiniuosius penkerius metus į universitetus ir kolegijas įstojo 88 proc. mokinių. Daugiausiai baigusiųjų gimnaziją rinkosi Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetus, taip pat Kauno kolegiją.

Jubiliejaus proga duris atvėrė gimnazijos muziejus. Pasak Šakių „Žiburio“ gimnazijos bibliotekos vedėjos ir muziejaus vadovės Žanetos Pratusevičienės, persikėlus į naujas patalpas, atsirado vietos muziejui. „Ilgai diskutavome, koks jis turėtų būti, kokią koncepciją priimti? Kas yra gimnazija? Pastatas ar žmogus? - prisiminė ji. – Važiavome į Kauną pasižiūrėti, kaip ten įrengti muziejai. Pasirinkome platesnį variantą – nuo gimnazijos įkūrimo, pirmųjų vadovų, pastatų statybos iki laikotarpio, kai ji buvo suvalstybinta. Ar ji baigėsi tada, kai 1944 metais sudegė gimnazijos pastatas? Ar gimnazijos dvasia tęsėsi toliau, kai visos gimnazijos buvo pavadintos vidurinėmis mokyklomis? Norėjome modernesnio, naujoviškesnio muziejaus.“ Pirmoje patalpoje galima susipažinti su gimnazijos istorija nuo 1918 iki 1949 metų. Antroje patalpoje – Zigmo Angariečio vidurinės  ir „Aukuro“ pagrindinės mokyklų istorija, kuri vyko šiame pastate. Ž.Pratusevičienė teigė, kad buvo ilgai svarstoma, kaip parodyti paskutiniųjų 15 metų istoriją? „Kadangi mokyklos bendruomenė nusprendė, kad tai nėra labai didelis laiko tarpas, pavaizdavome jį nuotraukose ir skaidrėse, - pasakojo ji. – Kai viskas susigulės, susisluoksniuos ir praeis daugiau laiko, planuojame ir šį laikotarpį taip pat eksponuoti muziejaus stenduose.“ Įkurti modernų ir naujovišką muziejų gimnazijai padėjo kompiuterinių technologijų asai - UAB „Graphic Node“ darbuotojai, anksčiau vadovavusi mokyklos muziejui Janė Roma Zybertienė, Lilija Malskienė, Roma Dėdynienė, bibliotekininkė Birutė Šalkauskienė, dizainą sukūręs Algimantas Vorevičius, savo žiniomis ir palaikymu daug prisidėjo gimnazijos direktorė J.Mozūraitienė ir visa gimnazijos bendruomenė.

Į gimnazijos aktų salėje vykusį jubiliejinį renginį atvyko buvę ir esami mokyklos mokiniai, mokytojai, svečiai. Šventišką nuotaiką palaikė ir susirinkusiuosius linksmino scenoje vieni kitus pakeisdami tautinių šokių kolektyvo „Pynė“ energingieji šokėjai (vadovė V.Venienė) ir garsaus gimnazijos choro merginos (vadovė D.Martinaitienė). Gimnazijos mokiniai po pamokų gali dalyvauti net 18 būrelių užsiėmimuose.  Savo išradingumą, entuziazmą, gabumus jie gali atskleisti įvairių mokyklos renginių metu. Sveikinimo žodį tarusi J.Mozūraitienė džiaugėsi atkurtos gimnazijos  15 – ąja laida, kurią šiemet baigs 155 moksleiviai, tikėdama, kad abiturientų svajonės išsipildys, kad jie įgyvendins visus tikslus ir ras savo vietą gyvenime.

Už ilgametį nuoširdų darbą rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius įteikė Padėkos raštus mokytojams L. Malskienei, J.R.Zybertienei ir Juozui Būdvyčiui. Seimo nario Mindaugo Basčio Padėkos raštus mokytojai Astai Urbaitienei ir gimnazistui Laurynui Žieviui perdavė jo padėjėja Ramutė Alytė Bastienė. Su Jubiliejumi „Žiburio“ gimnazijos bendruomenę sveikino rajono ir Marijampolės apskrities švietimo įstaigų vadovai, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Elvydas Pauliukėnas, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, kaimyninės Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos atstovai, kolegos ir draugai iš kitų šalies mokyklų.

Šventinį renginį besimokantys ir jau baigę mokyklą moksleiviai pratęsė „Impress“ klube, o mokytojai ir svečiai įspūdžiais dalijosi čia pat gimnazijoje surengtame bankete.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos