baneris leidinys

gelbekit vaikusAsta GVILDIENĖ
 
Gegužės 16 dieną viešbutyje „Jundula“ vyko jau antrasis globojamų vaikų susitikimas su  aktoriumi ir režisieriumi Robertu Šarknicku. Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pritarimu, pradėjo vykdyti projektą „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai“, kurį finansuoja Švedijos fondas IKEA Foundation.  
 
Nuotr. Aktorius R. Šarknickas, pats užaugęs sovietiniuose vaikų globos namuose, gerai žino, kokią reikšmę turi šiltas svetimo žmogaus žvilgsnis, apkabinimas, paguodos žodis.
 
Pasak projekto vadovės Ievos Kazlauskienės ir psichologės – projektų koordinatorės Kristinos Matijošaitienės, projekto „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai“ tikslas – sudaryti sąlygas vaikui augti biologinėje šeimoje, o netekusiam tėvų globos – tinkamas globos (rūpybos) ar įvaikinimo sąlygas, kurios atitiktų geriausius vaiko interesus ir poreikį augti šeimos aplinkoje arba aplinkoje, artimoje šeimai, tinkamai pasirengti savarankiškam gyvenimui šeimoje ir visuomenėje. Tokiu būdu projekto veiklos prisideda prie valstybės Vaiko globos (rūpybos) sistemos reorganizavimo strategijos.

Projekto veiklos apima 3 metų laikotarpį, kurių metu bus siekiama tobulinti esamą Lietuvos vaikų globos sistemą, vykdant veiklas 15 Lietuvos savivaldybių, tarp jų ir Šakių rajone. Į projektą įsitraukė 13 globojamų vaikų iš Šakių vaikų globos namų, Vaikų dienos centro ir Genovaitės Dobilevičiūtės šeimynos. Susitikimų metu bus organizuojamos pasiruošimo savarankiškam gyvenimui veiklos vaikams, gyvenantiems vaikų globos institucijose, specialistų, dirbančių vaikų globos srityje, kompetencijos stiprinimas, rengiami mokymai kitiems specialistams, tame tarpe savivaldybių atstovams, renkama metodinė medžiaga apie projekto metu sukurtą vaikų globos sistemos tobulinimo modelį, kuriamos prevencinės priemonės prieš vaikų patekimą į vaikų globos institucijas, ruošiamos naujos globėjų šeimos.

Projekto dalyviai prasitarė, kad su dideliu nekantrumu laukė antrojo susitikimo su aktoriumi R.Šarknicku, sovietiniais laikais užaugusiu vaikų globos namuose. Kino ir teatro pamokas Alytaus A. Ramanausko - Vanago gimnazijoje vedantis mokytojas mielai sutiko dalyvauti šiame projekte. Pasak jo, vaikai jame gali matyti pavyzdį ir autoritetą, kad visos svajonės gali išsipildyti, neturint tėvų, artimųjų, giminių. Aktorius mielai dalijosi savo vaikystės prisiminimais, atviravo apie  kadaise patirtas emocijas ir jausmus.

Vaikai noriai įsitraukė į R.Šarknicko pasiūlytą žaidimą. Jis  drąsino vaidinti, rodyti gestais vieną išsitrauktos „ALIES“ kortelės įrašą. Likusieji turėjo atspėti, ką šis nori be žodžių jiems pasakyti. Projekto dalyviams šauniai sekėsi, jie darėsi vis laisvesni, drąsesni, kalbesni. Pristatydamas savo filmą „Nepalikit, prašau“ aktorius ir režisierius kalbėjo apie skausmingą visuomenės problemą – globos namuose augančius vaikus, jų begalinį troškimą meilės, artimo žmogaus, santykius su bendraamžiais. Filmo herojė - reali mergina, gyvenanti globos namuose ir pasakojanti apie tai, ką patyrė tarp svetimų žmonių, kokią reikšmę turi šiltas svetimo žmogaus žvilgsnis, apkabinimas, paguodos žodis.

Vaikai jautriai reagavo į šį filmą, ne vieno akyse pasirodė ašaros. Kai kuriems norėjosi atsitverti tylos siena ir pabūti su savo mintimis. Jie nenoriai atsisveikino su R.Šarknicku, sakydami, kad jau dabar ilgisi ir su nekantrumu laukia kitų susitikimų. Pasėtas gerumo ir tarpusavio supratimo grūdas ne vienam suvirpino širdelę, leido suprasti, kaip nedaug tereikia, kad būtų gera ne tik pačiam, bet ir šalia esančiam žmogui.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos