baneris leidinys

Pastarąsias savaites policijos pareigūnai daugiausia dėmesio skyrė vairuotojų veiklai, nesusijusiai su saugiu dalyvavimu eisme – tikrino, ar vairuojant nesinaudojama mobiliojo ryšio priemonėmis.

Nors apie vykdomą prevencinę priemonę visuomenė iš anksto buvo informuota, tačiau daliai vairuotojų tai tarsi nerūpėjo.
Šeštadienio vakarą Šakių „Jaunystės“ sodininkų bendrijoje užsidegė pirtis – gaisras nemenkai apniokojo medinį pastatą.

Ugniagesiai gelbėtojai pranešimą apie kilusį gaisrą gavo lapkričio 28 d. 17.28 val. Jiems buvo pranešta, kad sodų bendrijoje Jaunystės 1-ojoje gatvėje dega pirtis. Atvykus ugniagesiams, degė statomos pirties stogas. Atviros ugnies nebuvo, degimas vyko po skardine stogo danga. Pastatas medinis, stogas dengtas skarda, perdengimas medinis. Sugadinta ir nuardyta 20 kv m stogo konstrukcijų ir dangos, o vidus sulietas. Liudininkų teigimu, įvykio vietoje darbavosi trys ugniagesių gelbėtojų automobiliai. Aplink buvę pastatai nenukentėjo, nors ši gyvenamoji teritorija yra tankiai apstatyta sodų bendrijos vietovė.
Mirė
Lapkričio 26 d. apie 5 val. Kudirkos Naumiestyje, brolio bute, rastas vyro (gim. 1975 m.) kūnas. Jis išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.

Apvogė
Lapkričio 28 d. policijai pranešta, kad lapkričio 27 d. apie 19 val. Griškabūdžio mstl. gyventoja (gim. 1938 m.) pastebėjo, kad iš namų pavogta 700 eurų ir aukso papuošalai. Nuostolis 1 tūkst. 250 eurų.
volvo plikledis
Ankstų lapkričio 24 dienos rytą Griškabūdžio gatve Šakiuose važiavęs sunkiasvoris vilkikas „Volvo“ galimai dėl plikledžio buvo apsuktas kelyje ir nublokštas į šalikelę, kur liko kyboti kelkraštyje. D. Pavalkio nuotr.


Antradienį buvusi šlapia ar apledėjusi kelio danga buvo nemenkas išbandymas vairuotojams. Incidentų kelyje neišvengta ir Šakių rajone, lamei, jie baigėsi be didesnių pasekmių.
Dingo be žinios
Lapkričio 25 d. policija gavo pranešimą, kad šių metų rugpjūčio 10 d. iš namų Naudžių kaime (Šakių sen.) išėjo ir iki šiol negrįžo vyras (gim. 1963 m.). Asmuo iš namų išvyko tamsiai žalsvos spalvos vyrišku sovietinės gamybos dviračiu. Vilkėjo juodos spalvos kelnėmis, šviesios spalvos džemperiu su užtrauktuku, ant galvos dėvėjo kepurę su snapeliu, avėjo juodos spalvos batus su raišteliais. Vyras yra apie 160 cm ūgio, liekno kūno sudėjimo, plaukų spalva – šviesiai rudi.
gaisras garazas buktiskiai
Buktiškių kaime (Barzdų sen.) naktį medinis garažas ir vasaros virtuvė sudegė iki pamatų, o kartu ugnis suniokojo ir pastatuose buvusį turtą. Šakių PGT nuotr.


Praėjusią savaitę naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Barzdų seniūnijoje privačioje namų valdoje ūkiniuose pastatuose kilęs gaisras suniokojo daug šeimininkų turto – sudegė ir automobiliai, ir motociklai, ir kiti namų apyvokos daiktai.
Dėl šalyje siaučiančios pandemijos kai kurie gyventojai patiria itin didelių išbandymų. Kad jiems palengvintų gyvenimą, Lietuvos advokatūra ir Lietuvos Caritas toliau tęsia socialinę iniciatyvą ir padeda sunkumus patiriantiems žmonėms dovanodami jiems nemokamą teisinę pagalbą (pro bono).

Jau penktus metus advokatai ir advokatų padėjėjai jungiasi prie šios iniciatyvos ir teiks nemokamas teisines konsultacijas visą pirmąją gruodžio mėnesio savaitę. Nemokamai konsultacijos bus teikiamos nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 4 dienos. Atsižvelgiant į tai, kad visas pasaulis turi prisitaikyti prie koronaviruso pandemijos bei šalyje įvesto karantino, pro bono konsultacijos bus teikiamos tik nuotoliniu būdu. Advokatai bei advokatų padėjėjai konsultuos telefonu arba video skambučiu.
Šį rudenį prasidėjus karantinui ugniagesiai gelbėtojai nevykdo įprastinių prevencinių akcijų, tačiau problemos dėl kūrenimo krosnimis niekur nedingo – dega kaminai, suodžiai, netinkamai eksploatuojamos krosnys. Kol kas šiais metais rajone gaisruose žūčių nėra, bet inspektoriai sako, kad gyventojai vis tiek kūrenimo sezonu privalo išlikti budrūs, kad apsaugotų gyvybes ir turtą.

Prieš pusantros savaitės Šakiuose Kranto gatvėje ūkiniame pastate nuo kamino kilo didžiulis gaisras, kuris pridarė pačiam šeimininkui didelių nuostolių, o smulkesni pranešimai, kur ugniagesiai važiuoja į iškvietimus dėl užsidegusių kaminų ar rūkstančių dūmų, į viešąsias suvestines Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos tinklalapyje netgi nededami. Tačiau tai, kad oficialių pranešimų visuomenei nėra, nereiškia, kad smulkių gaisrų nebūna. Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis sako, kad nuo sausio 1 d. šiais metais buvo 14 gaisrų, susijusių su kaminų eksploatacija, kur teko skubėti gelbėtojams. Praėjusį penktadienį ugniagesiams teko skubėti į Lukšiuose Pergalės gatvėje esantį daugiabutį namą, kur taip pat buvo gautas pranešimas, kad dega kaminas. Tačiau atvykus paaiškėjo, kad dar niekas nedega, o tik uždūminta antro aukšto patalpa nuo pirmame aukšte užkurtos krosnies. Tiesa, inspektorius patvirtino, kad kasmet vykdytos akcijos, pavyzdžiui, „Gyvenkime saugiai“, kai specialistai vaikščiodavo po sodybas, namus, apžiūrinėdami ir konsultuodami gyventojus dėl tinkamo krosnių, kaminų, elektros instaliacijos eksploatavimo, šįmet dėl karantino nevyksta. Taip pat niekas netikrina, ar yra namuose veikiantis dūmų detektorius.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos