baneris leidinys

stop policijaRita PLAUŠINAITYTĖ - ŠERKŠNIENĖ
 
Rugpjūčio 18 d. į Bendrąjį pagalbos centro telefoną paskambinęs anonimas pranešė, kad Šakių policijos komisariate padėtas sprogmuo. Nežinomas asmuo pareiškė, kad „trečią valandą Šakių komisariatas išlėks į orą“.
 
Nuotr. Rugpjūčio 18 d. Bendruoju pagalbos centro telefonu buvo gautas anoniminis pranešimas, kad Šakių policijos komisariate padėtas sprogmuo.
 
Šakių policijos pareigūnai nenorėdami rizikuoti savo ir aplinkinių gyventojų gyvybe dar iki 15 val. ėmėsi visų būtinų atsargumo priemonių. Aptvėrę specialiąja juosta aplinkinę teritoriją ir gatves, pareigūnai pradėjo evakuoti ne tik Šakių komisariato darbuotojus, bet ir aplinkinius gyventojus bei įvairių įmonių ir parduotuvių darbuotojus. Ėmęsi visų atsargumo priemonių, pareigūnai vėliau laukė, kol atvyks Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai ir išsiaiškins, ar tikrai policijos pastate yra sprogmuo.

Atvykę rinktinės ARAS išminuotojais patikrino policijos komisariato prieigas ir patalpas, tačiau jokių sprogmenų nerado. Akivaizdu, kad kažkas nevykusiai pajuokavo ir sutrikdė pagrindinių miesto gatvių eismą bei pareigūnų ir aplinkinių gyventojų ramybę.

Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Akelaitis sako, kad mūsų rajone tokie melagingi pranešimai pasitaiko gana retai. Paskutinį kartą panašiai nevykusiai papokštauta, kai beveik prieš porą metų buvo gautas pranešimas apie sprogmenį šalia Šakių ligoninės pastato. Nors tokie įvykiai rajone nėra dažni, tačiau jų metu be reikalo kyla panika ir baimė visuomenėje bei būna sutrikdytas tiek policijos pareigūnų, tiek kitų specialiųjų tarnybų darbas. Kad ir šiuo atveju, kai buvo gautas pranešimas, jog Šakių policijos komisariate yra padėtas sprogmuo, pareigūnams teko evakuoti ne tik savo pastato darbuotojus bei aplinkinius gyventojus, bet ir įmonių ir parduotuvių, kurios yra išsidėsčiusios Kęstučio ar Birutės gatvių sankirtoje, darbuotojus. Gyventojus evakuoti pareigūnai pradėjo netrukus po pietų, kai gavo pranešimą, o sugrįžti į savo darbo arba gyvenamąsias vietas buvo galima tik pavakare (maždaug 17 val). Akivaizdu, jog dėl to nepatogumų ar nuostolių patyrė visi, gyvenantys ar dirbantys greta policijos komisariato. Dėl įvykio apribojus žmonių ir transporto eismą, o iš įstaigų evakavus žmones, tikėtina, kad verslininkai patyrė tam tikrų nuostolių, kuriuos, logiškai mąstant, turėtų kažkas atlyginti. Tačiau pasiteiravus policijos viršininko, kaip būna tokiais atvejais ir kas atsakingas už be reikalo sukeltą paniką bei jos padarinius, aiškėja, kad mūsų teisėsauga nėra visagalė. Pasirodo, kad dėl patirtų nuostolių atlyginimo, kai įmonių veikla buvo sutrikdyta, savininkai turi teisę kreiptis į teisėsaugą. Tačiau, ar tie nuostoliai bus realiai atlyginti, tai dar irgi nėra aišku. Pirmiausia policijos tyrėjams reikia išsiaiškinti ir nustatyti asmenį, kuris padarė tokią nusikalstamą veiką, nustačius asmenį, toliau bylą nagrinėja teismas. Tik teismui pripažinus, jog asmuo kaltas, sprendžiamas bausmės už nusikalstamą veiką klausimas, o su juo kartu ir žalos atlyginimo klausimai.

Ne mažiau svarbus žalos aspektas – tokiais nusikaltimais padarytos žalos valstybei atlyginimo klausimas. Dėl melagingo iškvietimo žalos patyrė ir specialiosios tarnybos – eikvojo degalus, darbuotojų darbo laiką ir pan. Kaip sako Šakių policijos komisariato viršininkas M. Akelaitis, gana daug policijos melagingų iškvietimų būna dėl mažiau pavojingų įvykių (muštynių, vagysčių ar pan.), tokiais atvejais policijos darbą trikdantiems asmenims būna taikoma administracinė atsakomybė. Nustatę melagingai policiją kvietusį asmenį, policijos pareigūnai visais atvejais prašo teismo įpareigoti pažeidėją atlyginti policijai padarytą žalą, taip elgiamasi visos Lietuvos policijos komisariatuose, tačiau teismai laikosi gana nevienodos praktikos.  Šakių policijos komisariato pareigūnų duomenimis, kaimyninių teismų (Vilkaviškio, Jurbarko) teisėjai, skirdami bausmes melagingai policiją kvietusiems asmenims, dažniausiai įpareigoja pažeidėjus atlyginti žalą policijos įstaigai, o Šakių rajono apylinkės teismas nemato pagrindo tokiems sprendimams ir laikosi praktikos, jog melagingai tarnybas kviečiantis asmuo policijai, kuri išlaikoma iš valstybės biudžeto, žalos atlyginti neprivalo.

Dėl antradieninio melagingo specialiųjų tarnybų iškvietimo ir netikro pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų policija iš karto po pranešimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Trečiadienio popietę Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė melagingu iškvietimu įtariamą asmenį. Ikiteisminio tyrimo metu bus nustatyta, ar pareigūnų įtarimai pagrįsti, o bylai pasiekus teismą ir teisėjams nusprendus, kad asmuo kaltas, galės būti sprendžiami  padarytos žalos klausimai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos