baneris leidinys

Sintautiškis D. Ū. melavo teisme, norėdamas padėti draugams išvengti baudžiamosios atsakomybės. Už tai jis turės sumokėti baudą.

Dar 2013 m. gruodžio 16 d. Šakių rajono apylinkės teisme posėdžio metu D. Ū. buvo apklausiamas liudytoju baudžiamojoje byloje. Jis buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų parodymų davimą. Tuomet D. Ū. melagingai parodė, kad kaltinamieji A. U. ir P. B. 2011 m. rugsėjo 12 d. nesmurtavo nukentėjusiųjų E. K., E. J., D. K. atžvilgiu.

2016 m. kovo 16 d. Kauno apygardos teisme, nagrinėjant bylą antrą kartą apeliacine tvarka, D. Ū. toliau melagingai teigė, kad 2011 m. rugsėjo 12 d. kaltinamasis A. U. nesmurtavo nukentėjusiųjų E. K., E. J., D. K. atžvilgiu, kai įsiteisėjusiu 2016 m. gegužės 23 d. nuosprendžiu nustatyta, kad A. U. ir P. B. smurtavo nukentėjusiųjų atžvilgiu, tai yra padarė nusikaltimus.
 
Kaltinamasis D. Ū. visiškai pripažino savo kaltę dėl nusikalstamos veiklos padarymo. Jis parodė, kad ikiteisminio tyrimo metu davė melagingus parodymus, nes norėjo padėti A. U. ir P. B. išvengti baudžiamosios atsakomybės, nes jie neprisipažino mušę minėtus asmenis. Teismui D. Ū. sakė, kad melagingus parodymus duoti jo prašė A. U., todėl jis ir liudijo taip, kaip šis prašė. Dėl to, kad davė melagingus parodymus, jis dabar nuoširdžiai gailisi, prašo tyrimą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu.

Teismas lengvinančia aplinkybe pripažino tai, kad D. Ū. prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi, sunkinančių aplinkybių nenustatė.

Šakių rajono apylinkės teismas skiriant jam bausmę atsižvelgė į tai, kad padarytas nesunkus nusikaltimas, tačiau nusikalstama veika padaryta tyčia. Taip pat buvo atsižvelgta į jo socialinį statusą – dirbantis, charakterizuojamas teigiamai, neteistas, administracine tvarka baustas vieną kartą, piniginę baudą sumokėjęs.

Šakių rajono apylinkės teismas D. Ū. pripažino kaltu padarius nusikaltimą ir skyrė 30 MGL (1129,80 euro) dydžio baudą, bet ją iš karto sumažino vienu trečdaliu.

D. Ū. turės per dvejus metus nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos sumokėti 20 MGL (753,20 euro) baudą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos