baneris leidinys

gaisras zygenaiNuotr. Žygėnų kaime gyvenamajame name kilęs gaisras nusinešė moters gyvybę.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rugsėjo 15 d. Žygėnų kaime sudegus gyvenamajam namui rasta negyva moteris. Gyventojų pasipiktinimą sukėlė tai, kad į gaisravietę važiavęs vienas ugniagesių automobilis sugedo.

Ugniagesiams apie gaisrą buvo pranešta kelios minutės po 16 val. Jiems atvykus, vieno aukšto medinio pastato vidus degė atvira liepsna. Gesinant gaisrą apie 17 val. namo viduje viename iš kambarių buvo rastas 1963 m. gimusios moters kūnas. Įvykio vietoje buvęs Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Priežiūros poskyrio viršininkas Gintaras Ščajevas teigė, jog namas buvo medinis, todėl išdegė namo vidus, nudegė stogas. Pasak G. Ščajevo, ugniagesiai darbavosi iki 20 val., vis dar gesino smilkstančius pastato likučius. Gaisrininkai ir tyrėjai dirbo dar ir kitą dieną.

Moters žūties aplinkybes tiria policijos pareigūnai, nustatinėjamos gaisro priežastys. Neoficialiais duomenimis, gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo. Šiais metais Šakių rajone tai pirmoji gaisro auka.

Pagal Priešgaisrinių gelbėjimų pajėgų sutelkimo planą į gaisrą Žygėnuose buvo išsiųstos arčiausiai įvykio esančios autocisternos iš Jurbarko, Sudargo, Gelgaudiškio bei Kidulių. Socialiniuose tinkluose pasirodžius informacijai, kad gesinti gaisro važiavęs rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Sudargo ugniagesių komandos automobilis sugedo, gyventojai pasipiktino – esą seniūnijų ugniagesiai gelbėtojai gaisrų gesinti važiuoja antikvarinėmis mašinomis, o savivaldybės vadovai, kuriems priklauso šis gaisrinių automobilių parkas, į darbą rieda prabangiomis mašinomis. Kyla klausimas, ar automobiliai tokie seni ir susidėvėję, kad nepasiekia iškvietimų vietų. Ar ugniagesiai tuomet laiku spėja ir tinkamai suteikia pagalbą nelaimės ištiktiems?

„Jeigu palygintume Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui priklausančias ugniagesių tarnybas su savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandomis, matytume, kad situacija čia su turima gaisrine technika yra prastesnė. Bet automobiliai yra tvarkomi, išvažiuoja laiku, nuolat ieškome galimybių atsinaujinti“, – sakė Šakių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintautas Vedegys ir pridūrė, kad jo vadovaujamoje tarnyboje eksploatuojami 11 automobilių ir tik vienas, esantis Kudirkos Naumiestyje, yra modernus „Iveco Magirus“ automobilis, kuris naumiestiečiams buvo perduotas 2014 m.

„Sudargo komandos gaisrinis automobilis „ZIL 131“ į minėtą įvykį neatvyko dėl variklio gedimo. Kaip ir kiti dešimt mums priklausančių automobilių, jis yra pagamintas apie 1980 m., todėl variklio alkūninio veleno gedimo negali nuspėti. Pirmieji į gaisro vietą atvyko Jurbarko, Kidulių ir Gelgaudiškio ugniagesiai, o vietoj sugedusios ketvirtos autocisternos papildomas automobilis nebuvo kviečiamas”, – situaciją komentavo G. Vedegys. Jam teko pasirūpinti sugedusios autocisternos pargabenimu ir šiuo metu, pasak vadovo, automobilis yra remontuojamas.

„Mus riboja įstatyminė bazė, gaisrinių automobilių, įrangos aptarnavimui, jų pirkimui negalim viršyti 500 eurų. Už tokius pinigus naujo automobilio nenupirksi, todėl dairomės į naudotus ir vakarietiškus automobilius, kurie mums tikrai dar ilgai tarnautų”, – sako tik nuo šių metų pradžios pradėjęs vadovauti rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai G. Vedegys. Jis viliasi planingai kasmet atnaujinti bent po vieną struktūrinių padalinių ugniagesių komandų automobilį.

G. Vedegys pripažįsta, kad atnaujinus gaisrinių automobilių parką ir įrangą, ugniagesiai gelbėtojai operatyviau atvyktų į gaisro vietą,  pagerėtų gaisrų gesinimo infrastruktūra. Jis įsitikinęs, jog savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai savanoriai neretai pirmieji atskuba į nelaimės vietą ir atlieka pirminius gelbėjimo darbus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos