baneris leidinys

Žvirgždaičių seniūnijos gyventojas V. L., būdamas neblaivus, ne tik išvadino žmoną necenzūriniais žodžiais, bet puolė ją smaugti. Už tokį elgesį vyriškis stojo prieš teismą. Žmona jam atleido, nes tiki, kad vyras laikysis duoto pažado ateityje nebesmurtauti.

Kaltinamasis V. L. liepos 7 d. apie 22 val. grįžo į namus, kuriuose gyvena su žmona I. L. ir dviem nepilnamečiais vaikais. Kaip V. L. sakė teismui, grįžo išgėręs, jautėsi apsvaigęs. Žmonos namuose nebuvo, o kai ši sugrįžo, tarp jų kilo konfliktas, žmoną išvadino necenzūriniais žodžiais. Dėl ko konkrečiai kilo ginčas – neatsimena. Jis teigė, kad dėl savo girtumo ne viską atsimena, tačiau gerai pamena, kad sėdinčią kambaryje ant lovos žmoną suėmė už rankų ir pradėjo smaugti, nes ji buvo jį supykdžiusi. Teismui sakė, kad norėjo ją tik pagąsdinti. Kai kaltinamasis V. L. paleido žmoną, ši paskambino policijos pareigūnams. Teismui jis aiškino, kad vaikų tuo metu, kai jis smaugė savo žmoną, nebuvo, taip pat tvirtino, kad prieš juos smurtas niekad nebuvo panaudotas. Kaltinamasis sakė, kad dėl padaryto nusikaltimo labai gailisi, pasižada daugiau taip nedaryti, žmonos jis atsiprašė, ši jam atleido.
 
Nukentėjusioji I. L. teisme dar pridūrė, kad bausmės vyrui nereikėtų skirti, moteris svarstė, kad gal vertėtų uždrausti vyrui kurį laiką vartoti alkoholinius gėrimus. Teismui ji sakė, kad vyrui yra atleidusi ir tiki, kad jis nesulaužys duoto pažado ir ateityje nebesmurtaus.

Teismas kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažino tai, kad jis prisipažino padaręs nusikaltimą ir nuoširdžiai gailisi, atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikaltimą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Šakių rajono apylinkės teismas skirdamas bausmę atsižvelgė į tai, kad V. L. susitaikė su nukentėjusiąja, civilinis ieškinys nereiškiamas. Kaltinamasis anksčiau buvo teistas, tačiau teistumas išnykęs. Įvertinęs šias aplinkybes, teismas turi pagrindo manyti, kad kaltinamasis V. L. ateityje nebedarys naujų nusikalstamų veikų, todėl yra pagrindas atleisti kaltinamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės.

Byla buvo nutraukta, bet jei V. L. per vienerius metus padarys naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti savo sprendimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. V. L. turės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos