baneris leidinys

Kauno apygardos teisme trečiadienį buvo svarstoma savo septynių mėnesių sūnelį Šakių rajone į šulinį įmetusios 20-metės K. A. baudžiamoji byla.

Posėdžio metu buvo apklaustas kaltinamosios tėvas Ž. A., jos vaikelį išgelbėjęs kaimynas Algimantas Brazaitis, kiti vietos gyventojai.

Klausydamasi A. Brazaičio pasakojimo kaltinamoji teismo salėje apsiverkė. Ji prisipažino įvykdžiusi kraupų nusikaltimą, tvirtino, jog dėl to labai gailisi. Kitas posėdis įvyks sausio 31d. Byloje liko tik pasakyti baigiamąsias kalbas. Jaunai moteriai gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Nuosprendžio ji laukia nesuimta. K. A. prisipažino labai bijanti atsidurti kalėjime. Prieš pat vieną teismo posėdį ji jau buvo pabėgusi.
 
Motina kūdikį į ledinį vandenį įmetė 2016 m. vasarį. Jos tėvas tuo metu buvo išvykęs į darbą. A.Brazaitis – pirmas žmogus, pas kurį šaukdama, kad nužudė vaiką, atlėkė K. A. Kaimynas suspėjo laiku išgriebti kūdikį. Vyriškis mokėjo taisyklingai atlikti dirbtinį kvėpavimą, o atgaivintą vaikelį skubiai perdavė medikams. Mažylis liko gyvas.

Pasak K. A. advokatės Angelės Fominienės, nepaisant padaryto sunkaus nusikaltimo, ji prašysianti teismo neskirti realios laisvės atėmimo bausmės – į depresiją puolusiai jaunai moteriai kalėjimas gali tik dar labiau pakenkti. Anot advokatės, drastišką poelgį lėmė skurdas, vienatvė, emociniai išgyvenimai: „Mama pamaitino kūdikį, aprengė ir įdėjo į šulinį ant nugaros.“

K. A. prieš nusikaltimą gyveno kartu su savo tėvu. Dabar ji įsikūrė pas savo motiną. Berniukas šiuo metu auga Šakių vaikų globos namuose, motinai prie jo artintis uždrausta. Prieš incidentą K. A. patyrė nemažai bėdų: ją paliko kūdikio tėvas, draugė jos vardu prisiėmė greitųjų kreditų. Jauna moteris ne tik jautėsi vieniša, bet ir kentė skurdą, buvo emociškai išsekusi, ją neigiamai paveikė ir tėvų skyrybos. Skaudžiai K. A. išgyveno ir broliuko nelaimę prieš šešerius metus. Vos trejų metų berniuką prižiūrėjo K. A., kai jis įbrido į tvenkinį ir ėmė skęsti. Mat mergina nusprendė trumpai padėti bulves kasantiems namiškiams. Mažylį pavyko išgelbėti. Jį buvo ištikusi koma.

K. A. pripažinta pakaltinama ir bus teisiama, kitaip nei du vaikus šulinyje šių metų pradžioje paskandinęs 37 m. Aurelijus Beras iš Saviečių kaimo (Kėdainių r.). Jis šiuo metu gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos