baneris leidinys

Pirmadienį trylika Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programos antro kurso studentų atvyko į Rociškių (Sudargo sen.) užkardą dalyvauti pratybose. Studentus atlydėjo minėtos katedros vedėja Danguolė Seniutienė, dėstytojai Vladimiras Andrejevas ir Rolandas Nagrockas.

Beje, Rociškių užkardoje sėkmingai dirba septyni pareigūnai, kurie įvairiu laikotarpiu yra baigę Viešojo saugumo fakulteto Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą. Tarp jų ir Linas Ubartas, padėjęs organizuoti pratybas ir jose dalyvavęs. Iš anksto parengtas pratybų planas buvo suderintas su Pagėgių rinktinės ir užkardos vadovais.
 
Pratybų tikslas buvo išmokyti būsimuosius VSAT pareigūnus orientuotis įvairiose situacijose ir priimti teisingus sprendimus, taip pat supažindinti studentus su Rociškių užkardos Ramoniškių (Sudargo sen.) pasienio kontrolės punkto tipinėmis užduotimis, pasienio sargybų ginkluote ir ekipuote, tarnybinėmis priemonėmis, valstybės sienos apsaugos objektais ir įrenginiais, naudojamomis informacinėmis sistemomis ir kt.

Užkardos pratybų salėje pasieniečiai supažindino studentus su operatyvine padėtimi užkardos veikimo teritorijoje ir instruktavo apie pratybų eigą bei tvarką. Vėliau studentai buvo suskirstyti į šešis pogrupius.

Studentams teko vykdyti sargybų (užkardos pamainos vyresnysis, užkardos budėtojas, pasienio tikrinimo postas, mobilusis ir pėsčiasis patrulis) funkcijas. Pratybos prasidėjo 8 val. ir vyko iki 15 val.

Studentai pratybose dalyvavo labai aktyviai. Jie rinko, analizavo ir sistemino informaciją, gautą praktinių užduočių atlikimo metu. Per pratybas būsimieji pasieniečiai turėjo galimybę pritaikyti gautas teorines žinias praktikoje, išbandyti save ir suprasti, ar pasirinko tinkamą studijų programą.

Pasibaigus pratyboms užkardos patalpose buvo aptarti pratybų rezultatai. Dėstytojo V. Andrejevo nuomone, tokios pratybos duoda didelės naudos ne tik studentams, bet ir dėstytojams. Planuojama ir ateityje rengti panašias priemones.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos