baneris leidinys

pries smurta luksiai
Nuotr. Lukšiuose paminėti „16 aktyvumo prieš smurtą dienų“ prisijungė gausus būrys moksleivių ir miestelio gyventojų.


Šakių rajono policijos komisarito duomenimis, per aštuonis šių metų mėnesius rajone užregistruota 311 nusikalstamų veikų, iš jų – 79 smurto artimoje aplinkoje atvejai. Juose nukentėjo 73 asmenys, iš jų 12 nepilnamečių iki 18 metų. Smurto mastai rodo, kad tai opi problema ir mūsų rajone. Rajono policijos pareigūnai ieško inovatyvių veiklos metodų ir būdų, tiek kovojant su smurtu artimoje aplinkoje, tiek kuriant smurtui nepakančią aplinką.
 
Kaip pasakojo Marijampolės apskrities VPK Šakių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė, kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais šakiečiai prisijungė prie tarptautinės socialinės akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“. Viena iš veiklų – gruodžio 6, 8 ir 11 dienomis Lukšiuose, Kiduliuose ir Šakiuose organizuotos „Gerumo dienos“ akcijos.

„Akcijų metu praeiviams pasakojom apie smurto artimoje aplinkoje problemą, smurto rūšis, priežastis ir pasekmes. Išdalinom daugiau kaip 180 puodelių nemokamos „gerumo arbatos“ su sausainiais, beveik 250 vnt. įvairių lankstinukų su informacija, kur kreiptis pagalbos, jei šeimoje patiriamas smurtas“, – sakė A. Mockevičiūtė.

Šias akcijas pareigūnė su jaunaisiais pagalbininkais organizuoja jau ketvirtus metus. Pasak A. Mockevičiūtės, džiugina prekybos centrų, parduotuvių vadovybės supratingumas ir geranoriškumas: leidžiama tokias akcijas vykdyti jų teritorijose, suteikiama reikiama pagalba. Jau kelinti metai prie šių akcijų prisijungia Šakių atviro jaunimo centro darbuotojai, o arbatą išverda ir termosus skolina Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapijos namų jaunimo centro svetainė.

Rengiant šią akciją, taip pat buvo organizuojami moksleivių ir suaugusių Šakių rajono gyventojų rašinių „Nesmurtauk“ ir „Nekentėk“ konkursai. Komisija, sudaryta iš trijų policijos komisariato pareigūnų ir dviejų žiniasklaidos atstovų, vertino gautus konkursinius rašinius.

Geriausiu suaugusiųjų grupėje išrinktas Griškabūdžio gyventojos Vitalijos Ližaitienės rašinys „Maža išpažintis”, geriausiu moksleivių rašiniu išrinktas Griškabūdžio gimnazijos moksleivės Gretos Šunskytės rašinys „Nekentėk“. Rašinių konkursų dalyviai ir nugalėtojai bus apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos