baneris leidinys

kinologai apdovanojimai
Nuotr. Profesionalumu ir patirtimi pasižymėjo jaunesnysis specialistas Žydrūnas Baltrušaitis (kairėje) su tarnybiniu šunimi Coco, užėmęs trečią vietą.


Pagėgių pasienio rinktinėje vykusiose tarnybinių šunų meistriškumo varžybose gerai sekėsi ir mūsų rajono pasieniečiams.
 
Balandžio 24–26 dienomis VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos ruože vykusiose varžybose iš viso dalyvavo 15 kinologų su tarnybiniais šunimis iš Vileikių, Plaškių, Bardinų, Viešvilės, Rociškių, Šilgalių, Kudirkos Naumiesčio, Vištyčio, Kybartų pasienio užkardų bei svečiai iš Klaipėdos policijos.

Šis renginys skirtas prieš dvejus metus tarnybos metu nušautam pasieniečių belgų aviganiui Ramziui atminti.

Rungčių trasos buvo paruoštos Viešvilės užkardos saugomo ruožo miškuose, o keturkojai varžėsi pėdsekystės, daiktų paieškos vietovėje, žmogaus paieškos ir bendro paklusnumo rungtyse bei individualioje įskaitoje.

Pėdsekystės rungtyje mūsų pasieniečių augintiniai prizinių vietų neiškovojo.

Vietovės apieškos rungtyje nepralenkiamas buvo Rociškių užkardos (Sudargo sen.) kinologas Karolis Ambrazevičius su tarnybiniu šunimi Luna, antrą vietą iškovojo Žydrūnas Baltrušaitis iš Šilgalių užkardos (Slavikų sen.) su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos, trečias liko Kudirkos Naumiesčio užkardoje dirbantis Liudas Balčiūnas su Koksu iš Pasienio tarnybos.

Žmogaus paieška buvo atliekama miškingoje teritorijoje. Tarnybinis šuo per 10 min. turėjo aptikti ir garsiu lojimu parodyti visus aptiktus asmenis, jų buvo trys. Šioje rungtyje antra vieta atiteko Šilgalių kinologui Ž. Baltrušaičiui su tarnybiniu šunimi Coco. Antri jie buvo ir bendro paklusnumo rungtyje,  trečią vietą iškovojo L. Balčiūnas su Koksu (Kudirkos Naumiestis).

Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad pirma vieta šiemet atiteko svečiui iš Klaipėdos policijos – buvusiam Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnui Sigitui Savickui su tarnybiniu šunimi Hardu.  Jų sąskaitoje – 375 taškai. O  trečia vieta atiteko 362 taškus pelniusiems Ž. Baltrušaičiui su Coco. (Šilgalių pasienio užkardos kinologas).

Tris dienas trukusios varžybos parodė, kad šiemet, kaip ir pernai, pagrindinius laurus nuskynė profesionalumas ir patirtis. Patyrę, sukaupę daug patirties kinologai pademonstravo puikius rezultatus.
Iškilmingas varžybų nugalėtojų apdovanojimas vyko Pagėgių pasienio rinktinės Viešvilės pasienio užkardos teritorijoje. Geriausius kinologus apdovanojo rinktinės vadas Rimantas Timinskis ir Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis kinologas Marius Ausiukevičius.

Varžybų dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais bei rėmėjų įsteigtais prizais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos