baneris leidinys

Geriausiu pasieniečių tarnybiniu šunimi šiemet tapo septynerių metų belgų aviganė Coco, su kinologu Žydrūnu Baltrušaičiu sauganti Lietuvos sieną su Rusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardoje.

Tai paaiškėjo gegužės 24 d. Pagėgiuose pasibaigus tris dienas trukusiam XX VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionatui.

Svarbiausiame VSAT kinologijos metų renginyje varžėsi nugalėtojais atrankos varžybose savo padaliniuose pripažinti Lietuvos pasieniečių šunys iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių, Pakrančių apsaugos rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro.
 
Keturkojai sugebėjimus demonstravo vietovės apieškos, žmogaus paieškos, pėdsekystės ir šuns elgsenos rungtyse. Kiekvieną komandą sudarė po tris kinologus su šunimis.

Asmeninėje įskaitoje lygių nebuvo Coco, su savo šeimininku kinologu Ž. Baltrušaičiu saugančiai Lietuvos sieną su Rusija Šilgalių užkardoje. Nugalėtojai per keturias rungtis surinko 210 taškų. Geriausias pasieniečių šuo su savo kinologu įgijo teisę atstovauti VSAT svarbiausiose užsienyje vyksiančiose varžybose.

Pasieniečiai su šunimis ten pat, Pagėgiuose, visuomenei surengė savo veiklos pristatymą ir pademonstravo parodomąją programą.

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja 160 tarnybinių šunų. Jie yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant narkotines ir kitas draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių keturkojų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos