baneris leidinys

Vienas nepilnametis Gelgaudiškio seniūnijos gyventojas nesilaikė jam paskirtos auklėjamojo poveikio priemonės – būti vakarais namuose, už tai teismas skyrė 30 val. nemokamų darbų.

Balandžio 18 d. S. P. teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės ir paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą penkių mėnesių laikotarpiui, įpareigojant tuo laikotarpiu būti namuose nuo 21 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su mokslais ar darbu. Jo elgesį kontroliavo Kauno probacijos tarnybos savivaldybių probacijos skyrius. Tačiau S. P. nuolat pažeisdavo teismo jam paskirtus įpareigojimus – būti nustatytu laiku namuose. Jis prisipažino, kad birželio 25 d. nebuvo namuose, už tai buvo įspėtas. Probacijos darbuotojams liepos 12 d. kalbantis su jaunuoliu ir jo globėju, paaiškėjo, kad S. P. sunku būti namuose nuo 21 val., kad jis ilgiau nori būti su draugais, bet pasižadėjo namo grįžti teismo nustatytu laiku, vėl buvo įspėtas dėl auklėjimo priemonės nevykdymo pasekmių. Deja, situacija nesikeitė ir vėliau, jaunuolis laiku negrįždavo, vieną naktį namuose išvis nenakvojo.
 
Atsižvelgiant į tai, kad jaunuolis be pateisinamų priežasčių daro nurodyto įsipareigojimo būti namuose nuo 21 val. iki 6 val. pažeidimus, ir į tai, kad jis nuo priežiūros pradžios du kartus įspėtas, tačiau į įspėjimus nereaguoja, probacijos tarnyba pateikė pasiūlymą auklėjamojo poveikio priemonę pakeisti.

Globėjas patikino, kad visgi jaunuolis labai pasikeitė į gerą pusę – daugiau padeda prie darbų ir apskritai geresnis tapęs.

Probacijos tarnyba kreipėsi į teismą, S. P. paskirtą elgesio apribojimą penkių mėnesių laikotarpiui, įpareigojant tuo laikotarpiu būti vakarais namuose, pakeisti į įpareigojimą neatlygintinai išdirbti 40 valandų iki spalio 1 d. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Teismas Kauno probacijos tarnybos savivaldybių probacijos skyriaus teikimą dėl auklėjamojo poveikio priemonės pakeitimo tenkino iš dalies ir S. P. auklėjimo priemonę būti vakarais namuose nuo 21 val. iki 6 val. pakeitė ir įpareigojo jaunuolį neatlygintinai išdirbti 30 valandų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos