baneris leidinys

gaisras keturnaujienoje
Nuotr. Gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimo antrame namo aukšte, kuris buvo negyvenamas.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Sekmadienio vakarą Bliūkiškių kaime (Sintautų sen.) gyvenanti Jolantos Krupavičienės aštuonių asmenų šeima tradiciškai leido savaitgalį – žiūrėjo televizorių, ilsėjosi prieš naują darbo savaitę. Tačiau netikėtai ramybę namuose sudrumstė dingusi elektra – šeimos nariai iš karto pastebėjo, kad antrame namo aukšte kilęs gaisras.

Pamatę gaisrą, šeimininkė ir vyriausi pilnamečiai vaikai suskubo patys gesinti, žinoma, iškvietė ir pagalbą. Tačiau liepsnos antrame aukšte siautėjo vis labiau, o greitai nesulaukę pagalbos šeimos nariai suprato, kad tuojau ims degti ir pirmasis namo aukštas, kuriame jie gyveno, todėl patys ne tik gesino ugnį, bet ir ėmė nešti į lauką buities daiktus.

„Pavyko išnešti lauk šaldytuvą, kai kuriuos buitinius prietaisus, šiek tiek drabužių, kelis baldus“, – sako namų šeimininkė J. Krupavičienė.

Kai ugniagesiai gesino ugnį, visas namuose likęs šeimos užgyventas turtas buvo supiltas vandeniu, bet svarbiausia, kad gaisras nuniokojo visą namo antrąjį aukštą, stogą ir būstas tapo netinkamas gyventi, o remontuoti nėra galimybės. Nors į gaisro vietą atvykęs Sintautų seniūnijos seniūnas Kęstutis Birbilas sakė šeimai, kad visus būtų galima tuojau pat nuvežti į Plokščiuose esantį socialinių paslaugų centrą laikinam prieglobsčiui, šios pagalbos šeimai neprireikė: nelaimės ištiktą šeimą priglaudė geranoriški kaimynai. Vienoje kaimynų sodyboje apsigyveno J. Krupavičienės pilnametė dukra su dviem mažais vaikais – dvejų metukų ir mėnesio laiko kūdikiu. Kiti kaimynai priglaudė likusius šeimos narius, tarp kurių dar yra sena ligota Jolantos mama ir šešerių metų nepilnametis sūnus.

Kaip vėliau paaiškėjo, gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimo antrame, negyvenamame namo aukšte. Pačiai J.  Krupavičienei baisu tai, kad 2010 metais jos šeima jau buvo išgyvenusi panašią situaciją – jiems gyvenant Patašinėje taip pat degė jų namai. Tiesa, Bliūkiškių kaime esantis namas nebuvo nuosavas – tai šeimai skirtas socialinis būstas. Nors namas nebuvo šeimos nuosavybė, šeima džiaugėsi gyvenimu Sintautų seniūnijoje, nes pati šeimininkė ir vienas sūnus dirba Sintautuose įsikūrusioje medienos perdirbimo įmonėje „Mediresta“, o kitas sūnus lanko Sintautų pagrindinę mokyklą. Apie šeimą tiek Sintautų seniūnijos seniūnas, tiek Keturnaujienos bendruomenės centro pirmininkė Birutė Ūsienė atsiliepia labai pozityviai.

„Šeima yra labai šauni, darbšti, nors ir nepasiturintys, bet stengėsi, kiek galėjo, kabinosi į gyvenimą. Ir nieko neprašo, džiaugiasi tuo, ką turi. Klausiau Jolantos – gal tau ko reikia dabar, šiuo momentu, rūbų ar ko. Ji atsakė, kad rūbai nesudegė, tik sulieti, bus geri. Man nesuvokiamas tas jos kuklumas, sąžiningumas“, – kalbėjo B. Ūsienė.

Pati J. Krupavičienė sako, kad jau kitą dieną pradėjo ieškoti jų kišenei įkandamo būsto Sintautų seniūnijoje ir Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje. Tačiau toli nuo Sintautų šeima keltis nenori, nes šeimoje nėra vairuojančių asmenų, todėl jiems buvo labai patogi dabartinė gyvenamoji vieta, nes kolegos iš Kudirkos Naumiesčio juos pavėžėdavo iki darbovietės.

„Nenorim išsikelti kažkur kitur gyvent, toli nuo Sintautų, nes abu su sūnumi čia turime darbus, o man kitur jau būtų sunku darbą rasti. Be to, ir kitas sūnus čia į mokyklą eina, pripratęs prie aplinkos, prie žmonių, mokyklos. Ieškosime čia aplinkui gyvenamojo būsto“, – planus dėstė moteris.

Šeimai naujos pastogės padeda ieškoti ir Sintautų seniūnas. Jau buvo parodyti keli parduodami namai Totorviečių ir Keturnaujienos kaimuose, apžiūrėtas namas Sintautuose, tačiau galutinį sprendimą, kur norėsianti įsikurti, šeima dar nepriėmusi. Anot K. Birbilo, nelaimės ištikta šeima sulaukė visokeriopos pagalbos. Padėti nuo gaisro ne pirmą kartą kenčiančiai šeimai suskubo visi – tiek pati seniūnija, tiek kaimynai, tiek bendruomenės centro pirmininkė B. Ūsienė telkdama žmones aukoti nukentėjusiai šeimai. Darbdavių įmonė „Mediresta“ atvežė Jolantos šeimai kuro. Taip pat pilietinę akciją vykdo ir paramą šeimai renka labdaros ir paramos fondas „Gera dalytis“, kuris socialiniuose tinkluose yra išplatinęs informaciją apie nelaimę ir kviečia geros valios žmones aukoti. Labdaros fondas čia pat nurodęs ir sąskaitą, į kurią galima pervesti auką.

Jolantos dukrai su dviem mažais vaikais savivaldybė skirs vieno kambario butą pačiuose Šakiuose, reikia tik dokumentus sutvarkyti ir jie ten galės keltis gyventi. Tačiau butas bus tuščias, tad ir čia reikia pagalbos.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos